tur planlamak - Eskişehir

arkadaşlarımı memleketime götüreceğim. Eskişehir'e.

27 ekim çarşamba gecesi orada oluruz. 31 ekim pazar akşam da döneriz.

18'imde geldim istanbul'a. bir iki yıldır da gitmedim. bir türlü planlayamadım kızları nereye götüreceğimi.

yardım eder misiniz? bunun için bir uygulama var mıdır acaba?

***28 ekim
-odunpazarı evleri
-arkeoloji müzesi
-kırım çibörekçisi
-porsuk'ta kano
-karakedi

***29 ekim
-Odunpazarı Modern Müze (aradım sordum açıkmış)
-japon bahçesi
-balaban köftesi
-çarşı, hamamyolu, adalar
-222/hayal kahvesi/haller

***30 ekim
-kentpark
-sazova
-hava müzesi
-tcdd müzesi (lokomotif)
-türesaş müzesi (devrim)
-mezze iki kule
-222

***31 ekim
-doyuran
-espark
-pino

....

nasıl sizce?

---

edit: önerilere göre eklemeleri yaptım.

'Doyuran' duruyorsa hala erken vakit kahvaltı güzel olabilir. Güzel günlerdi.

  • lüzumsuz adam  (26.08.21 17:29:12)
Biz 2 sene önce gittik doyuran duruyordu. Kesin tavsiye derim ben de. Akşam yemekleri için Mezze İki Kule kesin öneririm. Muhtemelen meze lezzeti ve çeşitleriyle ülke sıralamasına girer.

Programınız bayağı serbest. Muhtemelen çok boş zamanınız kalacak, bunu da düşünerek kenarda 1-2 alternatif tutmak lazım. Lokomotif müzesi programa kesin eklenmeli bence, Devrim arabası da orada sergileniyor. Uğur Mumcu'nun suikaste uğradığı aracı da sergileniyor Eskişehir'de. Onu da programınıza ekleyebilirsiniz.

Cuma-Cumartesi geceleri için 222 Park'da programa bakabilirsiniz. Canlı müzikte Şimal var ise gidin derim. Sahnesi çok eğlenceli Şimal'in.
  • en bi orijinal  (26.08.21 17:48:53 ~ 17:49:51)
1 gün hızlı trenle ankara ve ya konya

  • 1917  (26.08.21 17:58:16)
Bence bisiklet ayarlayip gagadan sumer park-kanlikavak-adalar seklinde porsuk kenari bir bisiklet turu eklenebilir. Buyukderede bisiklet kiralayan yerler var.

Pinoya bence gerek yok cok overrated oldugunu dusunuyorum, yerine gorill burger eklenebilir esparka da yakin

Doyuran duruyor hatta daha da buyumus. Gitmisken karsisindaki millet bahcesine de gidebilirsiniz fena olmamis.

Aksam icin cassaba’da vakit gecirilebilir

Kahvalti icin eskisehir’in en iyisi oldugunu dusundugum batıköyü de mutlaka oneririm. Batikent taraflarinda.
  • gibicibicis  (26.08.21 20:11:36)
Alternatif listem soyle olurdu:
1.gun Odunpazari, OMM ve kafeteryasi, Kirim Tatar Çiborek Evi
2.gun Kanlikavak parki ve oradaki cag kebapcilar
3.gun Cassaba Modern ve yanindaki camlik alanda takilmaca. Aslinda burada gunlerce kalabilirsiniz. Guzel yer
  • nax  (26.08.21 22:14:30)