[]

Polis Twitter hesap sahibini nasıl buluyor?

Bir tweet atılıyor, atan göz altında alınıyor. Peki polis hesap sahibini nasıl buluyor? Gerçek isimle atılan tweeti nüfustan mı? Yoksa ip'den mi? ip'den ise twitter'a bağlanılan ip'yi mi görebiliyorlar yoksa tweet'in atıldığı ip mi? Yani ip'ye tweet üzerinden mi buluyorlar yoksa hesabın twitter'a her bağlanması loglanabiliyor mu? Nasıl oluyor bu iş?
 
gerçek isim ile + fotoğraf


  • xdenizx  (26.08.21 08:41:46) 
emniyette her türlü bilgi belge mevcut. eğer kullanıcı gerçek adı ve fotoğrafı ile kayıtlı ise bulması 10 dk sürmez. sahte isimle kayıt olduysa tweet atılan konum üzerinden özel yazılımlar ile bulunabilir. bunu bilmeyecek bişey yok. vpn kullanmak vs çözüm olmaz.


  • bluemoon22  (26.08.21 08:48:22) 
Eğer anonimse bulma imkanı yok, anonim değilse yasal olarak ispat edebileceği bir şey yok Twitter'dan ip alamadığı için. Yani şöyle düşün: Seni gerçek fotoğrafınla ve isminle buldu, ip'inle Twitter'a giriş yaptığını da anladı ama Twitter kullandığın hesap için "evet bu hesap bu ip'den giriş yapmıştır" bilgisi vermediği için seni direkt hesapla ilişkilendiremiyor. Yani polis sadece senin ip'inle Twitter'a giriş yaptığını görebilir ama hesabın giriş yapıp yapmadığını bilemez hiçbir şekilde.


  • Zaman Tamircisi  (26.08.21 08:53:10 ~ 08:59:41) 
Son 5 yılda çok şey değişti.
Fail yurtdışında da olsa bulunuyor.
Türkiye'ye karşıt bir ülke de olsa böyle sıradan suçlar için şahsı ister diplomatik ister hukuki ister diğer farklı anlaşmalarla türk yetkililere teslim ederler. Ve onlar için çok önemli bile sayılmaz.
  • Erva  (26.08.21 09:19:25) 
şifremi unuttum deyip gelen ekranda telefonun son iki hanesini yada email adresini görüyor zaten mimli bir tipsen arkası gelir zaten.


  • Sir Anthony Hopkins  (26.08.21 10:09:21) 
Yukarıdaki arkadaşa ek olarak şu da var. O twitter kullanıcı o nicki instagram hesabına da koyuyor orda da çalıştığı yerin ve özel hayatının fotograflarını paylaşıyor. Yeni kimlik kartlarında biometrik fotograf isteme sebeplerinden biri de bu. ordan aldıkları fotografı veri tabanlarındaki fotograflarla yapay zeka aracılığıyla karşılaştırıp evinin kapı numarasına kadar geliyorlar.


  • limonlu eksi  (26.08.21 12:21:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.