iş tatminsizliği

selamlar, türkiyenin top5 okulundan birinden, fena olmayan bi bölümden mezun olalı 1 sene oldu.

yaklaşık 10 aydır da bir firmada çalışıyorum. firma kurumsal bir firma değil, patron firması.

başlarken hevesliydim açıkcası iş güzel görünüyordu. fakat hiç beklediğim gibi olmadı.

açıkcası tatminsizliğim en büyük sebebi iş çoook rahat, maaş başlangıç seviyesi olarak ortalama diyebilirim. ama hal böyle olunca hırsım kalmadı, çünkü çok rahat bir şekilde çalışabiliyorum, ne baskı var ne de başka bir şey.

siz bu durumda napardınız ? salla rahatını bozma mı derdiniz, yöneticiyle mi görüşürdünüz, yeni iş mi arardınız ?

açıkcası yöneticiyle görüşsem de fark eden olmayacak çünkü o da rahat :)

şunu da söyleyebilirim, bu süreçte 2 farklı rakip firma benimle görüşmek istedi ama ben görüşmek istemedim

kaç para aldığını düşün.
35 yaşında, özel okulda çocuk okuturken
istediğin arabaya binerken
istediğin evin taksidini öderken
senede 2 defa yurtdışına 5 6 defa yurtiçine tatile gittiğini hayal ederken
kaç para maaş alman gerektiğini hatırla.

bu maaş o maaşsa çalışmaya devam et
değilse, o maaşa ulaşana kadar kasmaya devam.
rakip firma / yurtdışı / master ne lazımsa
  • Corc  (25.08.21 22:44:55)
top5 okuldan mezun sendromudur belki :p yani iş böyle bir şey, sürekli ders çalışır gibi iş yapmak gerekmiyor.

  • encokbenisevinnolur  (25.08.21 23:50:58)