yatırım fikirleri

bir senaryoya ilişkin olarak siz değerli finans gurularının yorumlarını duymak isterim.

senaryo: bir yıl boyunca hiç dokunmayacağınız bir 100 bin USD'niz var. 6 ay veya 1 yıl vadeli bir finansal yatırım yaparak bundan makul bir getiri elde etmek istiyorsunuz. kur atağına maruz kalıp sermayenizin erime riskini dikkate alarak paranızın kesin olarak dövizde kalması gerektiğini düşünüyorsunuz. kripto dünyası sizin risk algınıza göre epey riskli.

böyle bir durumda tercihinizi nasıl bir finansal araçtan yana kullanırdınız?

amerika'dan temettü hissesi alırdım.
att veya exxon hissesi alırdım.

Kurdan zarar etmezsin üzerine yuzde 6 paran artar, anında da nakite dönersin.

senelik %6 veya %7 getirir.

yatırım tavsiye değildir.
  • liberal  (25.08.21 11:18:26)
1 yil oldugu icin, stock degil bond alirdim. herhangi bir sirkete degil, indexe bagli kalirdim.

  • camussar  (25.08.21 12:22:31)
ayni durumda 100k usd degil eur vardi. 3 yillik eurobonda bagladik. finansbank uzerinden 2023'te +6keuro alacagiz 100k'nin uzerine. cok mu karli yatirim, degil tabii ama hic yoktan iyidir diyelim

  • mhmtt  (25.08.21 13:21:32)