Macos php, temiz kurulum

bir projem php 8,
diğeri php 7.4 ile çalışıyor
diğeri ise 7.2 ile çalışıyor.

bunlar arasında dwitch etmek falan bin tane problem. hele ki 8den 7.4e bir türlü düşüremedim.

bana ne önerirsiniz acaba?
öyle bir şey kurayım ki, kafam rahat çatır çatır versionlar arası dolaşayım.
ancak sanırım mevcuttaki her şeyi temizlemem gerek, bunu tamamen temizleidğimi en ufak bir şey kalmadığını falan nasıl emin olabilirim?

galiba en temiz yolu projelerini dockerize etmen olacak. yeni başladığın projede de docker conf hangi versiyonda çalışacaksan ona göre düzenlemen gerekecek. böylece herhangi bir versiyon arası switch falan yapmana gerek kalmayacak. hangi projede çalışacaksan dockerini ayağa kaldırıp devam edeceksin. docker ilk build süresi biraz uzun sürer ama kafan rahat çalışacaksın bu sayede.

  • duyulmasi gerektigi kadar  (24.08.21 11:00:59)
hala calisiyor mu bilmiyorum ama: github.com

docker bence de daha rahat olur.
  • eksi sozlukte eksiyen adam  (24.08.21 11:25:27 ~ 11:26:14)
docker ogren, docker cok kafani acarsa vagrant kullan.

  • robokot  (24.08.21 12:57:08)