[]

kaç saat uyursa uyusun erken uyandığında sersem olanlar?

bu sorundan muzdarip olup da çözmüş olan bana bir yol gösterebilir mi? erken kalktığım sürece her halükarda sersem oluyorum ve günüm de çok kötü geçiyor. kendimi bildim bileli böyle. 10dan sonra kalksam süper ama.
 
çare düzenli spor.


  • motosiklet burclu adam  (24.08.21 01:01:38) 
İlginçtir ben hayatımdan şekeri çıkarmıştım. Yani çikolata, şekerleme, tatlı vb. kullanmıyordum ve yiyeceğim zaman ise meyve, havuç vb. yiyordum. Biraz sabrettim ve 2 hafta kadar sonra vücudum şeker istememeye, canım çekmemeye başladı. İlk günler istiyordum ama, bağımlı tepkileri gösteriyordu vücudum. Neyse işte, bu şekeri çıkarttıktan sonra adeta bir perde kalktı üzerimden. Daha az uykuya ihtiyaç duyuyordum, uyandığım zaman zihnim daha berrak oluyor ve çok daha dinç uyanıyordum. Bu arada ben miskin, uykulu biri değilimdir. Sersem şekilde uyanmam. Buna rağmen arada büyük bir fark olduğunu söyleyebilirim. Bence denemekte kesinlikle fayda var. Etkilerini birincil elden deneyimlemiş bir insan olarak söylüyorum bunu.


  • burka  (24.08.21 01:34:16) 
üsttekiler +1
2 türlü yol var
-sağlıklı yaşam(şekeri tüm karbonhidratları mimimuma indirmek, onun yerine, parasıyla kaliteli yağlar tüketmek;fıstık fındık ve spor;ekipman, salon, boş zaman para demek)
-sırasıyla aile hekimi: kan tahlili>iç hastalıkları: tiroid> göğüs hastalıkları: uyku kliniği
  • comp  (24.08.21 02:32:05) 
Dahiliyeye gidip kan testi yaptır bence. Şeker, b12 eksikliği, tiroid bozukluğu, demir eksikliği vs. çoğu şey sebep olabilir.


  • eatpraylaw  (24.08.21 02:36:05) 
Yukarıdakilere ek klarak sigara kullanıyorsan o da çok etkiliyor. 3 günden fazla sigara içmeyince aradaki fark net anlaşılır.


  • lappuntamento  (24.08.21 02:54:10) 
Burnun tikalidir ama o senin normalin oldugu icin farkinda degilsindir.
Gece yeterince nefes alamayip yorulursun.
Kbb uzmani yorum yapar buna.
  • divit  (24.08.21 03:42:05) 
Üsttekilerin tamamı + yatak ve yastığınızın kontrolü, gerekiyorsa değiştirilmesi.


  • Phoebe  (24.08.21 07:44:18) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.