viskinin tadı bozulur mu

1-2 yıl önce açılmış bir viskinin tadında değişme normal midir? yüksek alkollü bişey olmaz diye içiyoruz ama tadı bi tuhaf

sanırım oksijen alınca zamanla değişiyor. Ben de aldığım 1 şişeyi genelde 1 yıl içinde falan bitiriyorum, ilk açtığımdaki tatla son tat biraz farklı oluyor. (baştaki keskin güzel tadı gidiyor gibi hatırlıyorum)

  • nhk ni youkosu  (23.08.21 22:51:23)
Eğer ağzı iyi kapanmissa ya da tipaya viski değecek şekilde koyulmadiysa olmamasi lazım.

  • logisticsmanager  (23.08.21 22:52:59)
Kapak iyi kapanmazsa alkol buharlasabiliyor, alkol giderse de içki bozulabiliyor. o yuzden bu tip ickileri plastik mantarla kapayıp ters tutmak gerekiyor

  • apocalipy  (23.08.21 23:28:39)
Viskinin kapagı açılıp az da olsa tüketildiyse şişede tükettiğiniz kısmı dolduran hava viskiyi bozuyor. İsviçre de görmüştüm. Bu sorunu çözmek için irice metal bilyeler satılıyor viski reyonlarında. Viskiyi tükettikçe o metal bilyeleri şişenin içine atıp havayı dışarı çıkarıp viskiyi öyle uzun süreler muhafaza ediyorlardı.

  • limonlu eksi  (24.08.21 08:08:46)
1-2 yil uzun bir sure acik kalan sise icin, bozulmasi gayet normal

  • sweetoffice  (24.08.21 09:49:00)