Ayıbı tespit edilmiş ürünün değişimi

Merhaba

29 temmuz tarihinde hepsiburada.com üzerinden hepsiburada satıcısından asus g733qs hg156 modelini satın aldım. 30 temmuzda elime geçti ve ben 31 temmuzda şehir dışına çıktım. Bu süre zarfında kurulumunu yaptıktan sonra (freedos geliyor) pikselleşme farkettim. Oyunlarda donma ve kasma yapınca 16 ağustos tairihinde İstanbul’a dönünce asus servisine götürdüm. Sıfır cihaz olduğu için de eğer donanım arızası ise değişim istedim.

Bu gün rapor hazırlamışlar ve raporda iade veya değişim hakkım olduğu yazıyor. Bilgisayarı zaten bana teslim etmediler. Hepsiburada üzerinden servis raporu ile değişim ve iade başlığından raporun resmi ile talep oluşturdum ve talep kısmına kesinlikle değişim istediğimi iade istemediğimi belirttim. Talep incelendikten sonra bana kargo için kod verdiler. Arayıp bilgisayarın bende olmadığını elimde sadece rapor olduğunu belirtince raporu kargolamanız lazım dedi. Değişim istediğimi belirtince de asus, acer ve lenovo markalarında değişim olmuyor ama talebinize yazdıysanız değerlendirilir olmazsa paranızı iade edeceğiz dedi.

Kendilerinin böyle bir hakkı var mı? Ben değişim isterken paramı iade ederlerse ne yapabilirim? Yarın raporu kargolayacağım ancak iade yapacakları da elimde yazılı olarak yok.

raporun aslını kargolama, aslını göndereceksen de bir kopyasını mutlaka al

  • lostys  (24.08.21 10:22:31)