Hangi 55 inç tv?

Odağımız ps5. Ek olarak maalesef şampiyonlar ligi nedeniyle exxen.

Lg c1 16.000
Lg g1 ise 19000

Bunlarda exxen yok. Ama gelecek diyorlar. Browserdan açmak gerekecek. Ancak oyun tarafında görüntü anlamında baya bişeyleri var.

Androidli olarak ise

Oled olmayan full array sony x90j 15.000
Led alternatif ise a80j 21.000

Hangisini alsam?

Mac izleyeceksen 120 hz panel onemli. Ama mesafe de cok onemli. 55 inch tvnin max nesafesi 2.5 metre olmali ki yoksa oyun keyfi de cok duser.

Ha dersen ki mesafem 3 metre, 3.5 metre ve degistirme sansim yok o zaman 60 hz panele dusup 65 inc falan bakmalisin
  • floydian  (23.08.21 18:22:39)
Ben farkli bir yonden yaklasayim. Sirf Android'li diye ekstra para vermeyin. Android versiyonu eskiyor, guncelleme gelmiyor TV'nin butun yazilimi sisip yavasliyor zamanla vs. Ben 5-6 sene once aldim pisman oldum. Onun yerine normal icinize sinen bir televizyon ve Android TV stick (hatta en yeni Google ChromeCast) alip keyfinize bakin.

  • vudin  (23.08.21 18:41:58)
G1 modeli gallery serisinden sanırım. Duvara monte olduğu için çok mantıklı gelmedi bize. Tabi biz aldığımızda fiyat farkı bu kadar az değildi. Görüntü ve ses kalitesi olarak çok başarılı oled.

  • the coon  (23.08.21 18:47:58)
İsletim sistemi konusu en onemsiz konu. 5-6 sene onceki android tv'ler zaten rezildi simdi o kadar kotu degil. Zaten 5-6 sene onceki samsung da lg de o kadar iyi degil. İlla yazilim can sikarsa bi mi stick alir gecersin.

  • floydian  (23.08.21 18:54:54)
Mesafe 2.70
8 yıldır 42 inç lg kullanıyorum.

Ünitede asma çk için 140a110 bölüm var. 65 alır da Öne taşarsam kitaplıkların bir kısmı kapanıyor. 55 montaj alanına sığan maximum büyüklük.

Sizce 55 mi yoksa kitaplıktan yiyerek 65 mi?
  • valentinov  (23.08.21 20:00:24)
Ben 2.50tan ps5 kullanirken bazi oyunlarda ozellikle fps zorlaniyorum cunku detaylari cok iyi goremiyorum(gozlerim hic bozuk degil) bence 65.

edit: bu arada acaba 270 miydi ya benim de dedim üşenmedim ölçtüm benim de 270 ve gerçekten 55 ucu ucuna hatta ufak bence. min 60 ideal 65 bak derim.
  • floydian  (23.08.21 20:39:20 ~ 21:24:40)