Pin vitaminli soğuk çay

>> Çok güzel bir soğuk çay keşfettim. Kalorisiz ve şekersiz yazıyor. İçimi çok yumuşak, şeker yok diyorlar ama hafif şekerli bir tat var. Yine de şekerli içecekler gibi değil. Çok dengeli.

pindrinks.com.tr

İçindekilere linkten bi bakar mısınız? Sıkıntılı bir şey var mı genel olarak?

Steviol glikozit ve sukraloz denen bir şeyler var. Bunlar şekerden daha mı zararlı?

Çok şekerli olmayan kalorisiz bir içecek buldum diye aşırı sevindim yaa.

Macro centerdan aldım ben.

Çok sevdiysen arada bir bardak falan iç ama,

Bu şeker olmayan şekerlerin hepsi toksik,bağırsak florasını direk kotu etkiliyorlar.bunu otorite olarak soylemiyorum tabii ki ama ömrümde ilk kez doktor kontrolunde if 4-20 durumundayım,hayatımın bundan sonra ki kısmıyla alakalı bir düzenleme yapıyoruz.alkolu minimuma indirmistim ama bu seferde şekersiz mesrubatlara yüklenmiştim.bu yuzden bir doktor triosundan düzenli bir şekilde bunları dinliyorum.kısaca yalancı şekerler ve koruyucular bünyeye önce bağırsaklara,peşinden karaciğere sağlam çalışıyorlar.bununla alakalı bir kaç çalışmayıda okudum,Ben Gurion dan yayınlanan makaleler olunca ciddiye almam gerektiiğini anladım.soyle bir uaber linki bırakayım,

www.timesofisrael.com
  • duptıs  (22.08.21 21:48:23)
Biraz pazarlama stratejisi, içine basıyorlar yapay tatlandırıcıyı ama sorarsan şekersiz.
Evet kalori olarak yok denecek kadar az ama doğal şekere göre daha zararlı.

Çok değil hiç şekersiz olarak aroma sa-de'yi önerebilirim ama bulursan önce küçük boyunu al denettiğim kişilerin çoğunluğu begenmedi :) benim için tadı gayet güzel.

(git: www.hepsiburada.com)
  • catamenia  (23.08.21 03:58:43 ~ 03:59:20)
oncelikle steviol glikozit ve sukraloz yapay tatlandirici olarak adlandirilsalar da dogallar. ikisi de bitkilerden elde ediliyor. ikisi arasinda da steviol glikozit daha dogal. yani yapraklari tatli olan bir bitkiye o tatliligi veren maddeler. bizim dogal seker diye ovdugumuz seyin seker pancari degil de stevia bitkisi icin olani. sukraloz da keza seker pancarindan elde ediliyor.

yani bunlar dogal sekerden daha zararli degiller. ama seker olmadiklari icin zararsiz da degiller. kararinda icildiginde sekerli yiyeceklere nazaran daha az zararli olduklarini ben literatur taramam sonucunda dusunuyorum.
  • tanaka  (23.08.21 12:05:42)