Binance alım işlemi oran / komisyon hesaplama

Binance üzerinde alım işlemi (usdt ile btc almaca) yaparken alınacak komisyonu hesaplamak istiyorum ancak binance işlemi ile benim hesaplamam aynı olmuyor.

elimde 12.69779 usdt var. bunun %75 ile market alımı yapmak istiyorum. Benim hesabıma göre elimdeki usdt' nin %75' i 9.523342500 usdt yapıyor, binance' te ise 9.53245412 usdt çıkıyor. bu fark neyden kaynaklanır?

-----
ek olarak;
dediğim gibi usdt ile btc almak istiyorum diyelim ve komisyonu da bnb üzerinden ödeyeceğim. indirim işlemi nedeniyle komisyon oranım 0.0750% olarak görünüyor.
komisyon hesabı yaparken; kaç adet usdt ile işlem yapacaksam onun bnb karşılığını hesaplayıp (yine adet olarak) sonrasında mı 0.0750% ile çarpmam gerekir?

dünyanın en karma karışık finans portalı olabilir binance.

ben de bir ara alım-satım yaparken hiçbir şeyi anlamlandıramıyordum.

her şeyi geçtim, satın aldığın bir kripto parayı kaçtan aldığını, anlık değerin ne olduğunu ve kar/zarar oranının ne olduğunu gösteren bir bölümü bile yok.
  • istististist  (22.08.21 21:38:16)