düşmanı olan var mı?

aslında tam olarak şunu sormak istiyorum;

gerçekten haklı ve masum olduğunuza inandığınız bir konuda
sizin bir tutumunuz/davranışınız nedeniyle
size veya ailenize direkt açıktan düşmanlık besleyen, tehdit eden, zarar verme planı yaptığını açıktan söyleyen biri veya birileri var mı?
(veya geçmişte oldu mu?)

yani savcılığa suç duyurusunda bulunabileceğiniz kadar tehlikeli tehditleri olan bir düşmandan bahsediyorum, başınıza bir şey gelse ve polis şüphelendiğiniz biri var mı diye sorsa direkt o saniye aklınıza gelecek biri.

ekip arkadaşım iş yerinde ayağımı kaydırmaya çalışıyor veya komşumla çok kötü kavga ettik gibi bir konudan bahsetmiyorum.

ana hatları ile konu neydi, siz düşmanca tavır karşısında nasıl tepki verdiniz?

bu durum size ne hissettiriyor?

Olmaz mı tabi ki var.
İnsanlar iyice kafayı yemiş durumda. Kötülük sadece asmak kesmek değil. Fırsatını bulunca çeşit çeşit düşmanlık eden var. Ama kim neden yapar anlamak güç çünkü çoğu kez açıktan düşmanlık etmez de arkadan iş çevirirler.

  • isimmisimyok  (21.08.21 23:35:12)
özel hayatımda böyle biri yok ama iş hayatında çokça denk geliyor. insanlar iş hayatında çok kötü bir role bürünüyorlar.

  • burty  (22.08.21 00:05:45)
İşyerindeki iki sekreter işlerini yapmadıkları için (benim verdiğim işleri) kovuldular. Çıkarken bıcırık olanı beni iç hattan arayıp “canını yaktığım için acımı yakacağı” tehtidinde bulundu. Bacak kadar boyuyla. :))) Ne yapalım yapması gereken işi yapsaymış o da.

  • naksidil  (22.08.21 10:09:41)