Üçlü fişi ters takınca sigorta atmıyor

Düz takınca sigorta atıyor şöyle takınca problem yok. Diğer prizlerde de durum aynı. Böyle kullanımda sorun yaşar mıyım? Sıkıntısı ne arkadaşın?

Sıfırlamada (topraklama) problem vardır, ya fişte ya prizde.

Ters takınca kontrol kalemi ile cihazları kontrol edin, kaçak yoksa sıkıntı olmaz.
  • John Bloor  (21.08.21 13:49:25)
www.youtube.com

Bu video detaylı bir şekilde anlatıyor.

Uzun derse 05:30 dan sonrası.
  • top_secret  (21.08.21 13:54:58 ~ 13:57:39)
O uclunun bir ozelligi mi var normal 3lu boyle bir sey yapamaz.

  • divit  (21.08.21 13:55:05)
@john bloor ilçede yaşıyorum ama normal elektrik faturam geliyor. Binanın tüm tesisatı yenilenmiş. Diğer elektronik aletlerde bir problem olmadı. Kullanmayayım mı şimdi bu üçlü fişi?
@divit Usb girişleri var. En iyisi normal üçlü fiş alayım. Dandik olmayan öneriniz varsa alayım

  • coca cola  (21.08.21 14:00:00 ~ 14:09:41)
Yok alma, eve elektrikci cagir ustteki top_secret'in dedigi olay var evinde.

Sen normal 3luyu baglarsan sorun olmaz ama ustune alet bagladiginda yine sorun olacak ters takmadikca calismayacak.
  • divit  (21.08.21 14:08:04)