Biontech yan etkileri

Ne zaman geçiyor?

İlla sinovac üstüne 3. Doz biontech ol dediniz olduk ama bu ne böyle yahu. Baş ağrısı var ateş var halsizlik çok fazla var. Kol ağrısı var diye yazmıyorum sözlükte kızıyorlar çünkü.

Ben bu hastalığı geçirdim böyle olmadım
İki doz sinovac oldum yine böyle olmadım
Bu böyle ne kadar sürecek? Ne kadar sürede aşı olmadan önceki halime döneceğim tahminen? Siz ne kadar süre sonra döndünüz normale?

Not: yaklaşık 30 saat oldu aşı olalı.

aşı olduktan sonra dinlendiniz mi? dinlendiğiniz zaman geçiyor.
ben ikinci dozu arife günü olmuştum ve o gün 9 saat çalışmıştım (fiziksel, yorucu bir işti). 3 gün bayram tatilinde dinlemiştim bolca, geçti.

  • my name is ferdinand  (20.08.21 16:46:25 ~ 16:47:30)
ateş varsa bi parol atabilirsin. Ben ilk gece öyle yaptım. Sonra bişey kalmadı. (ağrı vs. yoktu)

Bir arkadaşım birkaç gün eklem ağrısı çekmiş sonra geçmiş. Bizimkiler 2.doz biontech ama, hiç sinovac olmadık. Kişiden kişiye değişiyor ama etkiler.

Yaşlıların savunma mekanizması daha düşük olduğu için hiçbir şey olmuyor sanırım, annemler 2 sinovac üstüne biontech oldular hiçbir şey hissetmediler.
  • nhk ni youkosu  (20.08.21 16:51:17 ~ 16:52:18)
Ben de 36 saat geçene kadar bişey olmadı, 36-72 saatleri arasında 1 gün boyunca perişandım.

  • avatar is back  (20.08.21 16:55:46)
(bkz: #126372446) bu entryme göre 6-7 gün sürmüş etkileri.

  • false pretension  (20.08.21 17:09:32)
16 saat sonra basladi bende, hemen siddetlendi sonraki 36 saat azalarak bitti. hastaligi gecirmis oldugun icin daha zor geciyor. normalde sino ustune tek bio pek bir sey yapmiyor gecirmediysen.

  • robokot  (20.08.21 17:28:50 ~ 17:31:45)
Psikolojiktir... Buna çok kafayı takmazsan geçtiğini göreceksin birkaç güne... Genel bir baş ağrısı ise eminim herkeste vardır pandeminin öncesine göre, biraz stres, biraz da evden çalışıp, az dışarı çıkıp oksijenlenememekten dolayı...

  • exiztenz  (20.08.21 18:21:47 ~ 18:22:05)
Ohooooo bu ne ki, kol ağrısı + koltuk altımda beze yaptı. Lenf bezim şişti. Zamanla azalarak bitti.

94 yaşındaki ninem Biontec oldu hiç yan etki yaşamadı.
  • old possum  (20.08.21 18:46:52)
Aşı oldum yaklaşık 14 saat sonra yan etki başladı ve 14 saat üstü bi 30 saat falan sürdü etki

Edit: hastalığı ağır geçirdim
  • izmitcan  (20.08.21 23:09:12 ~ 23:09:34)
ilk dozda sadece kol ağrısı oldu. dün ikinci dozu oldum kolum ağrıyana kadar aşının olup olmadığından bile emin olamamıştım. akşam ağrı başladı, gece şiddetlendi. titreme ve mide bulantısı geldi, hiç uyuyamadım. bugün fena bir kırgınlık var üzerimde, dökülüyor her yerim. bakalım yarın ne olacak.

  • nothing in my way  (21.08.21 00:13:14)