dyo mu marshall mı?

Selamlar,
Evi boyatacağız. İç cephe saten boya için dyo ve marshall seçeneklerimiz var, hangisini tercih etmeliyiz?

Biz hep marshal elegant kullanıyoruz. Evdeki rutubet nedeni ile bazı odalardaki alt kısımlar boyadıktan max 6 ay sonra kabarıp dökülüyor ama bu duruma hiçbir boyanın direnebileceğini sanmıyorum. Boyanın kapaticılığı ortanın bir tık altı diyebilirim. Bunun dışında silinebilirlik konusunda tavsiye ederim annem yoğun bakımdan eve geleceği zaman haldur huldur duvarları silmiştik ne soyulma ne solma tertemiz olmuştu.

  • ceann deas  (18.08.21 22:37:35)
sektör filli boyanın elinde. dyo pınar grubunun markası genelde elektronik eşya boyamada iyiler. ancak ikisi arasında kalsam marshallı seçerim.

  • mikahakkinen  (19.08.21 00:05:00)
ikisi arasından dyo. marshall çok kötü oldu son yıllarda.
ama iyi boya olsun diyosan kesinlikle polisan elegans.

  • etna  (19.08.21 08:07:00)
dyo, p*nar ürünü olduğundan #pınarürünleriboykot kapsamında dyo önermem.

marshall'ı da bilmiyorum.
iyisi olsun kaliteli olsun diye jotun aldım ev iç cepheye; boyacı en iyisinin filli boya olduğunu söyledi. hakkaten de birbirine çok yakın renkleri kapatsın diye üç kat çekmek zorunda kaldık. filli almadığıma pişman oldum.
  • feel the blanks  (19.08.21 09:19:21)
Her markanın kendi içinde en az 2-3 farklı kalitede ürünü oluyor, bilinen bu markalardan hangisinin st sınıf ürünlerini alırsan hiç biri üzmez.

Ama mesela fillinin 3 sınıfı var, alpina plus-max-silan. Sen filliden alpina plus ile atıyorum dyo ya da marshal'ın en üst/pahalı ürününü karşılaştırırsan Filli'nin kalitesiz olduğunu düşünürsün.

Yine aynı şekilde Marshall'in en ucuz ürününü ile Dyonun en kaliteli ürününü karşılaştırırsan Dyo kaliteliymiş dersin.

Hangi marka olursa olsun giriş seviyesi değil de en azından orta ya da bütçe müsait ise üst seviye ürününü seçin, o sıra hangi markada indirim varsa onu alırım ben olsam.
  • John Bloor  (19.08.21 11:26:07)