Bitcoinden 2013'e kadar haberi olup da almayan var mı?

en azından duymuş olup da almayanlar pişman mı?

Ben. Hem arkadaşımın da almasına mani olmuştum.

  • reactionic  (18.08.21 21:27:40)
ben, hala da almadım bana göre değil bence

  • basond  (18.08.21 21:31:14)
ben. hala da almadım. o zaman alacak param yoktu, şimdi ona ayıracak vaktim yok.

  • trajikomix  (18.08.21 21:35:07)
teknolojiyi takip ettiğim için duyuyordum biliyordum, o zamanlar üniversitedeydim cebimdeki 10 liranın bile gideceği yer belliydi temel ihtiyaçlar vs. ucu ucuna, elim rahat olsaydı sadece meraktan ve yeni bir şey olduğu için alırdım, bu muhabbeti de yapmayı sevmiyorum ama buraya yazdım :)

  • freebird5406_2  (18.08.21 21:35:59 ~ 21:41:57)
2013 gibi tanıştım. 2014-2015 yıllarında ufak ufak ticaret yapıyordum ve ripple, bitcoin alıp satıyordum. Daha sonra bıraktım. Pişman değilim ama tutsam iyiydi.

  • Depik  (18.08.21 21:36:54)
2012 yılında haberim vardı hatta dijital cüzdanım da vardı. tabiki belli üyelik ve anket vs davetiye görevlerini yerine getirmediğim için bitcoin kazanamamıştım bitcoin ile tanıştam sırf meraktan deep web black markt ne var ne yok derken türklerin kurduğu black markete kadar ugramıştım sonra ne mi oldu türk her yerde türktür misali sitede millet birbirini dolandırıyordu bende deep web işine fransız kalmayayım diye girmiştim açıkçası deep web'in balon ve abartılı olduğuna kanaat getirip ugraşmadım. taa o zamanlar black market vardı bitcoin geçiyordu

  • zanutsas  (18.08.21 21:38:34)
İlk kez 2013te duyduğumu hatırlıyorum. Ya da 2012. 2013'te Yurtdışına çıkarken arkadaşım Atatürk Dış Hatlarda bi bankanın(hangisi şu an hatırlamıyorum) atmsinden alınabildiğini söylemişti. Hatta alsam mı diye ikilemde kalmıştım.

zaman çok çabuk geçiyor.
  • 2027  (18.08.21 21:40:09)
2015-2016 gibi oyun niyetiyle girdim. hiç satın almadım. reklam seyrettim, muslukları takip ettim. memnunum. keşke daha fazla üzerine düşseymişim.

  • sutlu nescafe  (18.08.21 21:45:09)
2007 gibi arkadaşım bahsetmişti. "Deep Web diye birsey var kanka, kiralık katil buluyormussun kanka. Ödemeyi de bitcoinle yapıyormuşsun kanka" şeklinde bahsetmişti. Pişman değilim. Zaten nasıl alınıyor bu bitcoin diye bir soru bile sormadım.
Ayrıca aynı arkadas 2007 yılında trivago tarzı bir site açmaktan bir de YouTube kanalı açmaktan bahsediyordu.

  • allah yazdiysa bozsun  (18.08.21 21:51:52)
ben 2012de alalım demiştim arkadaşa o da güvenmemişti. hep anlatır. o aralar 1 btc 120 lira mıydı 120 dolar mıydı neydi. dolar da 2 tl falan işte en fazla.

  • bass solo take one  (18.08.21 21:54:47)
Btc için konuşuyorum. O zamanlar bende çok vardı. Daha dogrusu o devirde kripto parayı bilen herkeste bol bol vardı ve yüzüne bakan yoktu. Unutmuyorum DeepWeb üzerinden bulduğum amerikalı bi elemandan MSN şifresini kıran bir program almıştım. Karşılıgında 2 btc istemişti. Ben de göndermiştim. O zaman 2 btc 30 dolar bile değildi. Üstelik TL şimdiki kadar dolar karşısında degersiz de değildi. O zaman ki sistem şimdiki kadar kullanışlı ve kolay değildi. Her zaman rahat ulaşamıyordun. Yani Sistemin şimdiki kadar stabilligi yoktu. Ha pişman mısınız derseniz o zamanın şartlarına göre düşünürsem değilim derdim. Düşünün cepte en son çıkan telefon olan iphone 5s vardı. İnternette sayfa açarken telefon ruhunu teslim ediyordu. Şimdi ki telefonlar bilgisayarlar ve binance. Her şey o kadar kolaylaştı ki

  • limonlu eksi  (18.08.21 21:59:08)
Benim haberim vardı da @freebird gibi öğrenciydim ve param ucu ucuna yetiyordu. 5-10 dolarlık bile alamadım. Ancak okulun sonuna doğru çalışmaya başlayınca 100 lira ile al-sat yapmaya başlamıştım.

Geçenlerde 2000 dolara yakın bir para olarak araba parasına kattım hepsini bozup.
  • chicha_v2  (18.08.21 22:01:15)
(bkz: bitcoin/@roket adam)

2013'te yazmışım bu entryi. almaya çalıştım o zaman ama rus sitelerinden falan alınıyordu, kredi kartıyla da almak çok zordu, o dönem almak dertti yani. pişman değilim çünkü alsam da birkaç katına çıktıktan sonra çar çur ederdim, gidip de 2021'e kadar beklemezdim muhtemelen :)
  • roket adam  (18.08.21 22:01:47)
ben 2016-17 gibi teze başladım BTC ile ilgili, sayesinde doktor oldum ama zengin olamadım :D

  • passion rules the game  (18.08.21 22:10:16)
ben 2013 sonlarında btcturk'ten almıstım, baya dip yaptı sonra. sonra btcturk işlemleri durduruyoruz diye mailler atmaya başladı ısrarla. bana kalsa bırakırdım ama paramı cekmem konusunda cok ısrarcı oldular:) o zamanlar 500 tl falan yapıyordu(2015 ya da 16 olmalı) şimdi hiç ellemesem dursa 30 litecoinim vardı. baktım 46bin yapıyor imiş

  • art vandaley  (18.08.21 22:18:01)
2milyon dogecoin'im vardi. 120 dolara mi ne satmistim. Hala arada bi cuzdana acip bakiyorum :)

  • brkylmz  (18.08.21 22:51:05)
ilk cüzdanımı 2013'de açtım. hatta bitcoin bile çıkartıyordum o zamanlarda fakat o zamanlarda çıkarması zor olduğu için bıraktım. ne aldım ne sattım.

  • false pretension  (18.08.21 23:25:49)
İlk duyduğumda 35$ civarındaydı, pişmanlığı düşün.

  • vampir akrep  (19.08.21 00:21:35)
24 agustos tarihinde btcturk'un kurucusu kerem tibuk bizim arkadaşlara sunum yapmıştı. Muhtemelen 110-120 doalr civarıydı. O sunuma gidemedim gitseydim muhtemelen 1.000 usd'lik yani 9 btc alırdım.

Zira o grupta borsacı arkadaşın önerisi ile 4 katı para kazanmıştım bir hisseden.

Bu da böyle bir anımdır :)

hatta o gruptan bir arkadaşla dahasonra buluşmuştuk ve 2.000 dolar oldu kaçtı gitti demişti.
  • liberal  (19.08.21 09:07:13)
hala çok erken değil mi? neden bu pişmanlık? düştükçe alın pozisyonları gençlique.

  • ehti  (19.08.21 09:09:52)