[]

ayrandan yogurt mayası

evde mayalık yogurt yok. ama çok güzel (özerhisar) ayranı ve süt ve yogurt makinası var.

ayrandan yogurt mayası olur mu ? yapan oldu mu ? ne kadar koymak gerekir 1lt süte ?


 
Üç litre süte bir tane hazır ayran ölçek yapanlar biliyorum ama kendim denemedim. Sütünüz bol yağlı değilse denemeyin bence cıvık olur.


  • cilekli pasta  (18.08.21 23:27:05) 
Hazır ayran tuzlu değil mi? Tuz mayayı öldürür zaten, olmaz gibi geliyor bana.


  • kobuzchu kiz  (19.08.21 00:10:21) 
yaptım oldu merak eden olursa. 200mllik kaba 150ml süt, 30-40ml ayran koydum. oldu. 2 şişe yaptım. 4 şişede activa ile yaptım. ayranla yapılan az daha cıvık oldu. tadı bilen bilir özerhisar ayranı gibi hafif ekşi oldu.


  • cptxxx  (20.08.21 19:20:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.