Kindle'dan anlayan var mı ikinci el kindle buldum ama ne sormalıyım?

merhaba, kız arkadaşıma hediye almak için bi kindle buldum ikinci el. ama nelere dikkat etmeliyim bilmiyorum. en son model olmak zorunda değil ama bir eksiği olmasın istiyorum. almadan önce satan adama neler sormalıyım?

işte ne bileyim şarj aleti var mı bunu bile bilmiyorum.

kindlelarda şarj kablosu oluyor, bilgisayara bağlanarak şarj ediliyor. çiziği var mı, ekran sağlam mı sorabilirsin.

  • deartheodosia  (17.08.21 21:52:56)
teşekkürler. kablo var ama adaptör yok anladığım kadarıyla.

peki güncelleme alıp almaması, veya işte başkası adına kayıtlı olması gibi şeyler varmış sanırım. bu konuda bilgili birisi var mıdır?
  • Ranchoddas  (17.08.21 22:02:18)
İkinci El Kindle Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?
- Birinin adına kayıtlı mı eğer kayıtlıysa deregister yapmalısın, eğer resetliyse alırken kendi Amazon accountuna kaydetmelisin
- Kaçıncı nesil ona bak, model yılı. Seri numarasının ilk 4 hanesinden anlaşılıyor. 3. nesilden sonra olması gerekli. (2015 sonrası), yoksa güncelleme almıyormuş ama çok ciddi bir sıkıntı değil.
- Çiziği var mı, ekran sağlam mı?
- Şarj kablosu ve kutusu var mı?

bunları listeledim. belki işinize yararç
  • Ranchoddas  (18.08.21 00:16:42)
Kindle Paperwhite 3 aldım arkadaşlar 500 TL'ye. Ekran ışığı ne demek bilmiyorm ama ışığı ayarlayabiliyorum. Sanırım bu demek. Dokunmatik etc problemi yok. Adam dedi ki eşim 3-4 gün kullandı kenara koydu dedi. Umarım iyi bir alışveriş olmuştur...

  • Ranchoddas  (19.08.21 12:32:03)