[]

üniversite öğrencisi için nereden burs bulabilirim?

çok sevdiğim biri var, üniversite 4.sınıf diyetisyenlik öğrencisi. 3 yılın ortalaması 3,75 civarı, bir döneminde 4.0 ortalama yaptı (aylarca kütüphanede kitaplarla iç içeydi). şimdiyse alanında en iyi kliniklerden birine girip staj yapıyor. türkiye milli voleybol takımına programlar yazan, sporcu beslenmesi üzerine staj yapıyor. şimdi de kanser hastalarında beslenmeyi öğrenmek için özel hastanelere ricada bulunuyor, okul başlayana kadar her gününü dolu geçirmeye çalışan biri.

bunları anlatma sebebim, ben de üniversite okurken durumum iyi değildi. biraz laylaylom takılır derslerimi geçer yoluma bakardım. gelirim kadar harcardım. ancak öğrenci arkadaşımın ailesinin durumunun kötü olmasından dolayı hafta sonları avm'de çalışmayı düşünüyor (2 sene boyunca böyle çalıştı). son senesi olmasından dolayı hiç istemiyorum ama maalesef benim de elimde bişey gelmiyor. şimdi ben burs bulup, en azından avm'de çalışmasın da okuluna baksın diye dert edindim. ingilizcesi fena değil ama çok iyi seviyeye getirip yılbaşından itibaren yurtdışı için yüksek lisans başvurup çok daha iyi yerlere gelmek istiyor. tüm bunlara zaman ayırabilsin, çalışmasın bir işte diye düşünüyorum.

transkript, cv falan aldım ondan. internette biraz baktım da, ciddi ciddi burs verecek kurum bulamadım gibi ya. ne önerirsiniz nerelere başvurayım? başvurusu olmasa da "sen şuraya bi mail at" diyebileceğiniz yerlerde olur mu? önerilerinize açığım.

not : eş dost falan ile bu konuyu çok rahat hallederim ama gurururun kırılmasını istemiyorum. o yüzden bir kurumdur, vakıftır falan olmasının doğru olacağını düşünüyorum.

 
Internette bunlari paylasan siteler var. Vakıflar basvurulari actiklarinda basvurursunuz. Muhtemelen universite tercihlerinden sonra agustos sonuna dogru hepsini gorebilirsiniz. Burs veren kurumlar. Burs haberler vb diye googleda aratabilirsiniz


  • optimistbakunin  (17.08.21 19:54:22) 
okuduğu üniversite İKÇÜ veya ikametgahının olduğu semt İzmir-Çiğli ise Çiğli belediyesi burs veriyor.


  • halanne  (17.08.21 20:51:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.