Mahallemizdeki yaşlı teyze dışarıda kalıyor

Mahallemizde bir yaşlı teyze 7 aydır kirasını ödemediği için evden çıkarmışlar. Kadın 2 gündür sokakta bir köşede yatak kurmuş orada uyuyor.
Ben olayın arka tarafını pek bilmiyorum, çok da karışmak da istemiyorum. Çünkü burada epeydir oturan komşuları var, aç mısın diye soran insanlar var. Bu kadar eski komşuları varken öğrenci halimle anca buraya yazmak elimden geldi.

Belediyeden birileri gelmiş, polis gelmiş kadın hiç bir yere gitmem demiş. İlla da ev istiyorum diyor. Huzurevine de gitmem diyor.

Biraz da kırıklık var teyzemde.

Yardım kuruluşlarına ulaşılsa(ahbap vs.), teyzeye ev bulunup kirasında yardım edilse?

Balkondan duyduğum kadarıyla teyzenin maaşı var, ama neden kirasını vermemiş bilmiyorum.

Konum: Üsküdar, Üsküdar üniversitesi çarşı sokağında.

maaşı vardır da muhtemelen çok azdır, fatura yiyecek falan derken kiraya yetmiyordur. dediğiniz gibi bir derneğe ulaşılıp kiranın bir kısmına destek olunur belki. onun dışında bir yere gitmek istemiyorsa bir şey yapılamaz sanırım.

  • rose parks  (16.08.21 22:24:11)
Teyze için bir merkeze yerleşmek daha iyi olabilir biraz da kırıklık var dediğiniz şeyin demans olma ihtimali varsa. Belki kira yardımı ile evde yalnız kalması kendi için de tehdit olabilir. Böyle bir durumu da göz önünde bulundurmak lazım, umarım teyze için en iyisi olur, duyarlılığınız sonuç verir.

  • kullanıcıadımbuolsun  (16.08.21 22:40:06 ~ 22:41:17)
Deliler derneği var onlar yardımcı olabilirler.

  • 1bir1bir1  (17.08.21 01:21:50)
Polise haber verin akrabalarını vs araştırsın

  • photo85  (17.08.21 21:45:33)