150 milyon Türk lirası büyük para mı? Bu paraya sahip olsaydınız ne yapardı

Sb?

17.5 milyon dolar yapar sana bana halka büyük para ama bazılarına göre küçük para

  • basond  (15.08.21 22:21:05)
hiç kimseye göre küçük para değil bence. dünya nüfusunun yüzde 99.9 unun rüyasında göremeyeceği paralardan.
ne yapacağıma gelince de istifa ederdim muhtemelen. birkaç yıl dünayı gezerdim takılırdım. sonrasını da o zaman düşünürdüm.

  • fff02561  (15.08.21 22:27:52 ~ 22:29:00)
Buyuk para. Manhattan'da sehir manzarali luks daire alabiliyorsun bu paraya, yani evet buyuk para.
Sahip olsam is adami olurdum. Bir business sahibi olmaya calisirdim derhal. Birkaç seye yatirim yapardım.

  • stavro  (15.08.21 22:29:42)
Büyük para.
Zor soru. Kesinlikle istediğim bir yerde (öyle lüks vs değil, hayatimi gecirecegim yerde) bir ev, evi komple elektrili araç sarj edebilecek bir altyapı ile kurarim. Bir adet elektrikli arac alirim (tesla ic dizayn sevmiyorum).

Paranin belli kismini cash tutarim. Belli kismi ile ev vs almak yerine ev,ofis,alisveris merkezi vs alan ve bunlari hisse olarak satan sirketlere yatırım yapardim bu sayede kiraci vs ugrasmazdim.

Sonrasında bu kadar para olduğu için yatırım danismanligi firmalarina giderdim direkt, etf, hisse vs icin.

Is yapmak isterdim ama bu kadar para (15 milyon euro) olduktan sonra daha fazla paraya ihtiyacım yok acikcasi. Bu sebepten paul newman firmasi gibi kari yardim yapmaya giden bir firma vs olabilirdi. Ya da calisan kisilerin esit sekilde paylastigi bir firma vs.

Onun dışında bazi crowd funding islerine de bakardim.
  • logisticsmanager  (15.08.21 22:46:47)
Çok büyük para. Dünyanın her yerinde ölene kadar konforlu bir hayat yaşarsın. Zaten bu kadar büyük mevduata sahip zenginlerin parasını yatırım danışmanları değerlendiriyor, adamlar da denizde tekneyle dünya turu yapıyorlar. O yüzden kafa yormama gerek kalmazdı ıvır zıvır işlere.

  • roket adam  (15.08.21 23:04:38)
Buyuk ve gayet her iş icin de yeterli para. Fabrika kurup başına bile geçersin. Her işi de yaparsin.

  • optimistbakunin  (15.08.21 23:33:26)
Deli misiniz dünyanın neresinde olursanız olun $2m işinizden ayrılıp yurtdışı şartlarında kaliteli bir yaşam sürmeniz için yeterli bir miktar

  • aguen  (15.08.21 23:57:09)
Aylik en az 200 bin tl getiri yapacak bir yatirim yaparim. Hatta 2-3 farkli yatirim yaparim. Riski bolmek onemli

  • hasansabbah  (15.08.21 23:59:42)
Ben de parçalara bölerek yatırımlar yapar ve risksiz aylık sabit max gelir kovalardım

  • Kahir ekseriyet  (16.08.21 12:37:18)
buyuk para bence.

-5 milyonuna. turkiye'den 1 ev. 1 dukkan 1 yazlik alirdim. turkiye'ye dondugumde beni idare etsin diye.
-10 milyonuna yurtdisinda ev alirdim.
-10 milyonunu euro yapip kenara atardim yurtdisi ihtiyaclari icin.
-kalan parayi turkiye'de faiz, yurtdisinda yatirim enstrumani olarak kullanirdim.
  • buenosdias  (16.08.21 12:43:27)