patates ve brokoli bir arada haşlanır mı?

neden haşlanmasın?

Patates soğuk suya konarak haşlanır ve haşlanma süresi uzundur, brokoli 3-5 dk haşlansa yeter ve sıcak su ile haşlanabilir.

  • giovanne  (15.08.21 14:24:47)
matematik olarak mümkün ama tad olarak biraz sıkıntı.

eger patatesleri soymadan hasliyorsanız, kabukdaki cikan toz, toprak, camur brokoliye yapisir.

eger patatesleri soyarak haslayacaksanız, bu durumda da nisasta tadi brokoliye gecer.

ama ikisini bir tencreye konunca fizik kanunlari geregi haslanmam demezler. :)

süre konusunda @giovanne +1
  • helenart  (15.08.21 14:26:18 ~ 14:26:47)
Patatesin soğuk suya konarak haşlandığını ilk defa duydum. Hep sıcak suyla haşlıyorum, hiçbir gariplik olmadı. 20 dakikada haşlanıyor. Brokoli haşlamadım hiç. Daha erken pişiyorsa önce onu haşlayıp süzgeçle çıkarabilirsiniz sanırım. Tek bir yemeğe girecekse tat geçmesi sorun olmazdı benim açımdan.

  • herzan  (15.08.21 14:48:23 ~ 14:48:58)
Brokoli kendinden geçeceğinden haşlanmasın. Aynı zamanda yenebilecek yumuşaklığa gelmiyorlar. Yalniz ben buharda pişiriyorum. Havuç, brokoli ve patates. Hepsini aynı anda koyup alıyorum. Çiğ seviyorum biraz sebzeleri.

  • velvetmorning  (15.08.21 15:02:15)