Yurt dışına kedi sahiplenme

Merhaba,

Türkiye'den kedi sahiplenmek istiyorum. Fakat yurtdışında yaşadığım için malum bir süreç var. Biraz araştırma yaptım fakat yakın zamanda benzer bir durum yaşayan ya da bilgi verebilecek olan varsa, bilgilere ve fikirlere açığım.

yani cok bilgim yok ama neden yurtdisinda sahiplenmiyorsunuz onu anlamadim.
eger barinaktan alacaksaniz zaten bir suru kedi var barinaklarda (kedi ya da yavru kedi).

  • logisticsmanager  (14.08.21 13:44:57)
Kediyi yurtdışına cikarma sureci içerisindeyim.
İlk once kuduz asisi yapiliyor (bunun icin 7 aylik olmasini bekledik.-zaten acelemiz de yoktu) kuduz asisinda yaklasik 30-45 gun sonra kan aliniyor ve Ankara’ya laboratuvara gonderiliyor. Yaklasik 3 hafta sonra sonuc geliyor. Sonucu kagidindaki numune kabul tarihinden itibaren 3 ay bekliyorsunuz. (Tarim mudurlugu soyledi) 3 ay sonunda gitme tarihinizden 3-5 gun once kedi ile birlikte bagli oldugunuz ilcenin tarim mudurlugune gidiyor ve cikis onayi alıyorsunuz. Onaydan sonra 3-5 gun icerisinde cikmaniz gerekiyormus. Kisaca surec ortalama 4,5-5 ay suruyor. Biz halen 3 ayin dolmasini bekliyoruz.1-2 eylulde tarim müdürlüğüne gidecegiz.

Ucus konusunu henuz bilemiyorum, henuz arastirmadik.
  • 65 derece  (14.08.21 23:15:28)