Siteler aracılığıyla yapılan freelance işin vergisi

Sadeceon, BiOnluk tarzı siteler aracılığıyla freelance iş yapıp gelir elde ettiğimizde bunun fatura kesmesini, gelir beyanını, vergi ödemesini vs. biz mi yapıyoruz, yoksa site kendisi mi hallediyor?

Kendi duyurumu kendim cevaplamış gibi olacağım ama sanırım biz hallediyoruz. Sadeceon'un kullanıcı sözleşmesinde öyle yazıyor.

www.sadeceon.com

4.3 Alıcıya teslim edilmiş olan İçeriğe ilişkin olarak ödemeyeye ilişkin fiş ya da fatura kesilmesi, gider pusulası gönderilmesi, vergi, resim, harç, faiz, ceza, vb. Ödemelerin de yapılması her türlü sorumluluk Satıcı’ya ait olacaktır.
  • marsli gocmen  (13.08.21 21:44:17)
Siz freelance iş yaptığınızı devlete bildirmezseniz ortada bir vergi ödemesi, gelir beyanı olmaz. Site sadece komisyonunu alır, paranızı hesabınıza yollar.

  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (13.08.21 21:46:25)
vergi, muhasebeci ödemesi gibi giderler buralardan kazanılan gelirle karşılanabilir mi merak ediyorum ben de?

  • nerthus_  (14.08.21 14:50:51)
@nerthus Çok kazanmıyorsanız kazandığınız vergiye gider. Yani ayda en az 8-9 bin TL kazanılmalı ki vergiler düştüğünde kuş kadar para kalmasın.

  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (14.08.21 21:15:10)