2500 km de adblue biter mi?

Mayıs ayında sıfır aldığım Citroën c3 aircross daha 2500 km de iken adblue uyarısı verdi. Ne yapayım şimdi tatava yapmadan servise mi götüreyim yoksa benzinciden alıp kendim mi doldurayım? Garantiyi etkilemez herhalde.

hiçbir şey olmaz zaten ucuz bir şey, opet'den alıyorum ben. ayrıca bitebilir fabrika çıkışı fullememişlerdir.

  • reanarchy  (13.08.21 09:21:29)
hacı yağ değil ki bu uzun süre dayansın? yakıt tüketir gibi tüketiyor o sıvıyı, emisyon değerlerini düşürmek için. yine iyi gitmiş 2500 km. fullememiş de olabilirler, ben ducato da tam almanya fransa sınırında bitirdim, allahtan sınırda bir çok nokta vardı girip çıkılabilecek de hemen geri dönüp almıştım :) galiba en iyisi opetteydi, bize de opetten alın demişlerdi.

  • lostys  (13.08.21 09:29:54)
serviste bedava değil, hatta benzinciden daha pahalı. bakım faturasında bile görüyorsun.

  • reanarchy  (13.08.21 11:54:04)
Cevaplar için teşekkürler. Servisi aradım zaten danışman gidin benzincide dolduruna getirdi lafı.

İlk dizel tecrübem olduğu için acemiyim.
  • robin one persie  (13.08.21 12:01:15)
tam dolu olmuyor ki. benim araçta yaklaşık 10-12 bin km de bitiyor. 14 litre alıyor ad blue deposu.
doldurup geç. servislik bir durum değil.

  • alicandan  (13.08.21 12:35:41)
Benim egea'da 10 litreyi 8500 km'de bitiyor.
10 litreyi 10-11 litreyi 30 liraya alıyorum.
Sıfır araç ise içine az koymuş olabilirler.
  • etna  (13.08.21 13:05:09)
Ben de Nisan'da Jeep Renegade almıştım. Yaklaşık 4500 km de adblue uyarısı verdi. Doldurdum. Şimdi üzerine 1000 km ye yakın yaptım, göstergede degil azalmak, hala full görünüyor. Arkadaşların dediği gibi sıfır araca az koymuş olabilirler sanki.

  • ozgurluk savascisi  (13.08.21 13:59:25)
Opet'ten 85 TL verip 10 litre aldım. Sağolsun pompacı doldurdu ve tamamını aldı. Yalnız hala lamba sönmedi. Servisi aradım normal bir durum bir süre kullanın söner diyor.

Bu arada sıvının damladığı her yer bembeyaz oluyor. Doldururken dökülen yerleri hemen silin.
  • robin one persie  (13.08.21 15:24:32)