[]

Doktora için soru

Masterdan hiçbir hocadan referans isteyecek durumda değilsiniz diyelim. Master sonrası yıllar geçtikten sonra doktora için başvuru yaptığımızda bu referans işini nasıl çözeriz? İs yerinden alınır da ya akademiden nasıl alacağız :/

Teşekkürler


 
Sizi hatırlamayandan isteyin? Transkripti atın, mailde hocam merhaba şu şu dersleri almıştım sizden vs diye hatırlatın..

Bi de hocalar alışık böyle şeylere. Her yıl kaç öğrenci istiyordur.. yale’e falan referans istemiyorsanız yazıp geçer yani çok üstünde durmayın.
  • rewlack  (12.08.21 21:29:44) 
Ben mezuniyetten neredeyse 10 yil sonra istedim. Doktoroya basvuracaksaniz belki hoslarina bile gider. Ayni sehirdeyseniz, bir cikolata alip 10 dk da ugrayin.


  • howfaristhesky  (12.08.21 21:43:32) 
ulke ici bi okula doktora icin basvurcaksan bu referans isi tamamen formalite. sinavlarindan iyi notlar aldigin hocalara bile sorsan tamamdir. ama yurtdisi icin sorun olur evet :) cunku o zaman tez yadigin ya da ortak proje yaptigin hocalar ancak isine yarar.


  • e mice  (12.08.21 21:44:24) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.