Sıfır arac alım işlemleri vs ikinci el islemleri

Sıfır araç alırken ikinci el alimdan farklı giderler var mı?

arabayı galeriden çıkarırken bahşiş isteyen insanlar olacak, benzincide yakıt alırken "oo hayhırlı olsun" diyerek bahşiş isteyen pompacı olacak :D

  • kisa  (12.08.21 13:48:08)
plaka ve tescil giderleri var ama bayiler bu giderleri fiyata ekleyerek satıyor zaten.

  • lancelot du lac  (12.08.21 14:41:47)
İkinci el alıyorsanız devir ücreti var, başka bir şey yok.
Sıfır alıyorsanız, bayinin verdiği fiyatta neler dahil ona bakmanız gerekli. Tescili bazıları dahil tutar, bazıları hariç, aynı şekilde MTV'yi de bazı bayiler hariç tutuyormuş.

Trafik sigortası her iki durumda da size ait.
  • burfak  (12.08.21 16:16:01)
sıfır araçta genelde tescil işlemleri fiyata dahildir.
bir tek tescil işlemleri için aracı firmaya noterden vekaletname veriliyor onun ücreti var.

ikinci elde ise note alım satım ücreti var.
  • nuisance  (12.08.21 17:25:52)
Fiat bayileri "tofaş bizden ıskonto hakkını aldı" dedi. Birkaç farklı şube aynısını söyledi, dolayısıyla doğrdudur diye düşünüyorum. Ama bayilerden bi tanesi normalden 1000 tl indirimli fiyat verdi. Burada o işlemlerle ilgili ücretleri hesaba katmadı mı acaba

  • abuzer  (12.08.21 17:37:40)
bayiden araç alınca bayi firma yetki belgesi, at uygunlunk belgesi, yarım kapaklı dosya, dilekçe, ötv yatırıldı belgesi vs. gibi belgeler ile trafik şubeye gidilir. plaka basım belgesi ve ilk ruhsat alınır. vizeye gidip sıfır araç tescili falan yapılır.

genelde bu işleri bayinin takipçileri yapar anahtar teslim fiyat diye belirtir.

siz bin lira uygun veren bayiye "anahtar teslim değil mi?" diye teyit ettirin.
  • phonex  (12.08.21 18:21:28 ~ 18:21:55)