Havalı tabancalarla ilgili bilgisi olan?

www.kolayav.com

şöyle veya

www.kolayav.com

şöyle bişey alsam..

tüp nedir ne işe yarar? pahallı olanda çelik mermi diyo diğerinde 6 mm BBs mermi. çelik mermi nasıl diğeri nasıl ?

bunlarla biyerlerde dağda bayırda talim yapsam sakatlık çıkar mı yada yasak mı? yanlışlıkla birine sıksam zarar verir mi tehlikeli mi bu oyuncaklar?

yasal durumu nedir özel izin vs gerekiyor mu?

tüpün içindeki sıkıştırılmış gaz ile atış yapıyor.
bbs plastik, diğer mermi çelik işte. daha güçlü çelik olan, daha isabetli olur, rüzgara karşı direnci vs. ayrıca daha delicidir.
talim yapabilirsin ama birine gelirse ciddi şekilde yaralayabilir. canlıya ateş etmemen lazım.
yasal olarak herhangi bir sıkıntı yok alabilirsin. ama sıkıntı şu, birebir silahlara çok benzediği için başına iş açabilirsin. elinde silahı gören birisinde gerçeği vardır çeker vurur gibi.
  • reanarchy  (12.08.21 12:39:55)
zamanında heveslenip çelik bilye atandan ben de almıştım. o zaman söyledikleri bir yere götürürken faturası yanında olsun çevirmelerde bulunursa sorarlar demişlerdi. bir de bunlar replika olduğu için arkadaşında dediği gibi kavga anında gerçek sanılıp seni çekip vurabilirler. plastik mermi atanlar bildiğim kadarıyla airsoft hobisi için kullanılıyor çok daha düşük güçte. talim yapsan hiç bişey olmaz. aşırı ses çıkarmıyor. güç olarak maden suyu şişesini zor kırıyor ama insana gelirse sıkıntı olur göze felan gelirse direk kör eder zaten yani oyuncak gibi düşünme bu aletleri. özel güvenlik kurslarında maliyetten kaçmak için gerçek silahtan önce bunlarla eğitim verildiğini duymuştum. kaliteli olanları birebir replika zaten boyut ve ağırlık olarak gerçeğinin aynısı. o yüzden tetik talimi yapılır bununla diye tahmin ediyorum

  • genc irisi  (12.08.21 13:17:42)