[]

buzdolabından pervane sesi geliyor

Dolabın kapagını acarken pervane yavasca duruyor, kapatırken de tekrar yavasca hızlanma sesı gelıyor, servıse sordum, buz tutmustur, 48 saat dınlendırın dedi, ıslemı uyguladım, bır degısıklık yok. epey eskı bır dolap ama sogutmasında sorun yok neyse kı. endıselenenecek bır durum var mı sızce ?
 
İcteki hava dagitimi yapan pervane pislenmistir falan dert edilecek bisi degil. O pervane hic calismasa bile yemekler bozlmaz sadece sogutma performansi duser


  • proletarier aller lander vereinigt euch  (12.08.21 11:48:04) 
Fanın göbeği, rulmanı vs ses yapmaya başlamıştır, hani pc fanlarında da olur ya. Kapağı açınca devreden çıkıyor hava dışarı kaçmasın diye, kapatınca tekrar devreye giriyor. Kapakla ilgisi bundan, sesi sürekli yapıyor aslında.

Bozulana kadar devam, çok rahatsız ediyorsa sökülüp bakım yapılabilir. En kötü bozulunca fan değiştirilir.
  • John Bloor  (12.08.21 12:15:41) 
bana 3 gün çalıştırmayın kapıları da aralık kalsın dediler. düzeldi.


  • sutlu nescafe  (12.08.21 12:28:00) 
3 gün çalıştırmayın düzelir muhabbeti muhtemelen fanın buzlanmasıyla alakalı. Yaz mevsimindeyiz ve dolap daha yoğun çalışıyor hatta dipte karlanma yapıyor. Muhtemelen pervane de karlanma yapıyor.

Tamamen tahmin.
  • westblack  (12.08.21 12:49:37 ~ 12:49:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.