Yazılımcıya 6-7 bin TL maaş

Az değil mi? Tecrübesiz biri için bu teklif ama yine de az bence.

ortalama. daha az veren de var.

  • jelly bear  (11.08.21 18:09:52)
çalışanların yarısının asgari ücret aldığı ülkede normal.

  • rose parks  (11.08.21 18:10:12)
dediğin gibi tecrübesiz ise az değil. bir de işveren açısındna bak. uzun süre 3-6 ay bu çalışan ciddi bir iş yapamayacak sadece masraf. üstüne bu tip tecrübesizlerin 1 sene sonra ben bu işten sıkıldım ya da başka iş buldum diyerek ayrılma olasılığı çok daha yüksek.

  • orpheus  (11.08.21 18:14:49)
Tecrübesiz biri için az değil. Hatta bundan az veren çok fazla yer vardır. Türkiye'de maaşlar alım gücü üzerinden hesaplanmıyor maalesef. A

yrıca @Rose Parks'ın dediği gibi ülkenin yarısı asgari ücret ile 3000 arası kazanıyor. O yüzden 3500-4500 arası çalışan yazılımcı da artık çok fazla. Sektörde yığılma oldu çünkü.
  • nawar  (11.08.21 18:15:15 ~ 18:16:24)
okul haricinde mesleği hakkında kendini geliştirmeyen biri için fazla,
öbür türlüsü için az bile olabilir.

  • nahtoderfahrung  (11.08.21 18:18:34)
Ne iş yaptığına, ne bildiğine bağlı.

Tecrübesiz tamam ama aynı zamanda hiçbir şey bilmiyorsa ben işe bile alma taraftarı olmam, o açıdan fazla bile, fazla riski çünkü. Tecrübesiz ama kendini geliştirmişse az.

Ankara piyasa "ortalaması" yeni başlayan için bahsettiğin civarda bu arada.
  • plutongezegendegilmi  (11.08.21 18:24:16)
Sorunuz çok yetersiz. Eger Junior bir yazılımcı için bahsediyorsanız bu maaş normal.

Senior için çok az
  • limonlu eksi  (11.08.21 18:27:51)
Hİç bir şey bilmeyen biri için iyi bile denebilir. Tecrübesiz ama teorik bile olsa iş yapacak kadar bir şeyler biliyorsan o zaman normal.

  • roket adam  (11.08.21 18:27:54)
Maalesef sektör yavaş yavaş yazılıcı arzına doymaya başlıyor. Haliyle fiyatlar düşmeye başlıyor. Eğer çok net bir alanda tecrübeniz yoksa (gsm vs), genel geçer işlere yoğunlaşıyorsanız bu fiyatlar normal olmaya başlayacak.

  • anten  (11.08.21 18:35:25)
Maaşlar düşmüyor, aksine şu an artıyor bayağı; büyüme dönemindeyiz sektör olarak.

Temel programlama becerisi olan herhangi biri için o miktarlar çok az kesinlikle. Yetenekli yeteneksiz üniversiteden mezun olan herkesi varsayılan olarak asgari ücretin biraz üstüne alıyorlar o doğru; ama 2019 mezunuyum (2018+1), arkadaş grubumdaki maaşlar cidden bu rakamların çok üstünde.

Zaten savunma sanayii doğrudan çoğu üniversite mezunlarını topluyor, onların güncel maaşı aylık ortalama 9-10 bine geliyor ikramiye vs. katınca. Buna rağmen insanlar sürü halinde aselsan'ı havelsan'ı falan terk ediyor beğenmedikleri için.
  • aguen  (11.08.21 22:59:33)