Nutuk kitabının farklı versiyonları mı var

Günümüz türkçesi ile yazanlar var, tam metin yazanlar var, 230 sayfa diyen var 500 sayfa diyen var. Biz hangi nutuk u alalım okuyalım, günümüz türkçesi ile ama tam metin olanı hangisidir, veya yayınevi önerisi var mı? Teşekkürler

Orjinali yaklaşık 900 sayfalık bir kitap. Biliyorsunuz yazım puntosu sayfa ölçüsü vs. göre sayfa sayısı değişebilir. Yayınevi değil ama bir seslendirme önerisi vereyim spotify'da kaliteli bir seslendirmesi var ozer do adlı bir kullanıcı yayınlamış baya isi bir seslendirme.

  • mkrk  (11.08.21 11:57:30 ~ 11:57:41)
İsbankasi yayinlari olabilir.

  • invictae  (11.08.21 12:35:46)
ibb'nin yeni hazırladığı çok güzel. hem nutuk okuyorsunuz hem de o an anlatılan konuyla ilgili o dönem yaşayan kişilerin anıları da ufak ufak parçalarla eklenmiş.

  • bronz böcek  (11.08.21 12:39:08)