[]

Kediler sessizlik mi sever yoksa sıkılırlar mı?

Arkadaşlar evden çalışıyorum ama mesai saatlerinde yerimden kalkamıyorum çok yoğun ve bir iki el atmak dışında kızımla ilgilenemiyorum. Ev tamamen sessiz klavye sesi dışında. Genelde kedilerin sessizliğ sevdiğini biliyorum ama hayvan sıkılıyor gibi de görünüyor gözüme. Şöyle hafif bir müzik açmak mı mantıklı yoksa sessizlik daha mı iyi olur bu sıkıldığı saatlerde sizce? Siz ne yapıyorsunuz benzer durumlarda?
 
Sizin varlığınız bile yeter bence. Çok gürültü sevmezler diye biliyorum ama bizimki gürültülü ortamda bile çok rahat ediyor. Çok da dert etmiyorlar ortamı bence. Havayi daha çok dert ediyorlar bence. Sıcağı hiç sevmiyor bizimki mesela


  • beni sen öldürme  (10.08.21 22:40:58) 
Sesle bi ilgisi olduğunu zannetmiyorum. Biraz kedinin karekteri ve yaşıyla ilgili. Kimisi bi top bulur dakikalarca oynar. Kimisi de huysuz huysuz dolanır.


  • cilekli krep  (10.08.21 22:45:24) 
Topla oynatıyorum ben ev içinde. Ara sıra bile oynatsanız en azından biraz hareket etmiş olur. Benim kedim evde insan arıyor, yani köşede sessizce otursam bile yeterli onun için, evde kimse olmadığında yalnız hissediyor. Eve döndüğümde verdiği tepkilerden anlıyorum onu da. Birkaç tane kedi oyuncağı alın bence kendisinin de oynayabileceği.


  • tamam sakinim  (10.08.21 23:05:42) 
Ben kedi müziği açıyorum David Teie music for cats yazarsanız çıkar, spotify’da listesi var başka yerlerde de vardır heralde. Kedi oyuncakları da işe yarıyor, 3 katlı dönen top oyuncağı mesela asla modası geçmeyenlerden :)


  • megalomaniac  (10.08.21 23:31:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.