hobi önerileri

birkaç hobi edinmek istiyorum, ama aklıma klasik şeyler dışında pek fikir gelmiyor. yani enstrüman çalmak, dil öğrenmek, tenis oynamak vs. bu tarz şeyleri geçersek ne gibi aktivitelerle vaktimi daha keyifli geçiririm? mesela bir arkadaşım paten kursuna gidiyormuş. bunu duyana dek paten kursu olabileceğini bile düşünmezdim. paten fikri cepte. bu tarz pek akla gelmeyen ama eğlenceli olabilecek başka neler olabilir/var? lokasyon: istanbul.

3d yazıcı ve 3d tasarım öğren

  • basond  (10.08.21 21:32:46)
İlüzyon
Kukla oynatma (el veya perde)
Dublaj
Su altı hokeyi,
Su voleybolu
Botanik.. çiçek veya sebze yetiştiriciliği. Evde veya kiralık hobi bahçelerinde
Şarap ekspertisizyenliği
İlgi alanına göre müzayede takibi.. kitap mezarlarından başlanabilir
Çevrecilik veya hayvanlarla ilgili bişey olabilir.. sokak hayvanlarına gönüllü mama/bakım sağlayan ekiplere katılabilirsiniz
Kürek, kano, yelken
Koro. Boğaziçi cazın alt koroları var paralı
  • rewlack  (10.08.21 21:40:20)
Burada bence öğrendikçe yeni katmanlarına ulaşılabilenlerinden seçilmesi mantıklı olacaktır. Ama mantıklı olmasından ziyade sevilmesi lazım bence, o da subjektif konu. Klişelerden amatör fotoğrafçılık veya hifi ses sistemleri ile ilgilenme gibi şeyler bu katmanlı hobi tanımına uyar. Başka bir şeyler söylemek gerekirse de bence orienteering tarzı sporlar, herhangi bir şeyin koleksiyonculuğu, Lego technic, knex gibi çocuklar için olmayan puzzle oyuncaklar, hani ben de nereden nasıl yapılır bilmiyorum ama planörcülük gibi şeyler olabilir.

  • eksisozlukokuryazari  (10.08.21 22:16:42)
çok çeşitli hobiler var ama TR diye bir gerçek var maalesef. ben dikişe merak sardım kolay malzeme buluyorum ama denemek istediğim diğer hobiler için maalesef bütçe ayırmak çok zor.
eğer öyle bir sıkntınız yoksa aklıma gelenler;
- stil yüzme
- dans ( bir arkadaşım irlanda step dansı kursuna başlamıştı hatta irlandaya gidip etkinliklere falan da katılmıştı. ayakkabılar çok eğlenceli)
- aikido/ kendo ( 5.dan'dan sonra gerçek kılıç kullanılıyor sanırım )
- eskirim
- ağaç ev/ ahşap atölye
- çikolata/pasta yapımı
- dikiş ( deri vb. malzemelerle aksesuar-ayakkabı yapımı)
  • windymimas  (11.08.21 09:28:53)
paten kursu olduğunu bilmiyordum dediğiniz için, gerçi bu düzenli bir hobiye dönüşmeyebilir daha çok etkinlik gibi, boğazda kano gezileri var, özellikle sabah güzel görünüyor suyun sakinliği havanın berraklığı, nette youtube da aratınca çıkar fikir olsun diye

  • freebird5406_2  (11.08.21 09:33:59)
Dalış olabilir,
Doğa yürüyüşü, kanyoning,
yelken, su sporlarının tamamı hatta,
Arama kurtarma takımlarına katılıp eğitim alabilirsiniz. Bu yangın döneminde önemleri bir kez daha anlaşıldı.
  • zimbirik  (11.08.21 10:29:27)