[]

askerlikten 1 sene yırtmak için aöf mü yl mi?

en alakasız yl'de olur aöf'te olur hangisi kolaysa onu yapmak istiyorum. hayatımda açıköğretimle alakalı bişey duymadım çevremde okuyan yok. askerlik tecili için işe yarar mı?

yoksa random bi üniye git yl yap mı dersiniz? (başlasam da seneye haziranda bırakacam zaten umrumda değil).

ales 89, puana güveniyorum ama kabul edilmem kolay olur mu?

 
Tezsiz yüksek lisans bölümlerine ALES puanı olmadan da başvurulabiliyor bazı üniversitelerde. O da denenebilir ama ücretli.


  • dissendium  (10.08.21 16:29:08) 
@dissendium, tezsiz diye askerlik tecilinde problem olmaz değil mi?


  • avatar is back  (10.08.21 16:30:25) 
lisans mezunu isen ki seçeneklerden biri yl olduğuna göre öylesin aöf kurtarmaz. tek seçenek yl zaten. bir üst öğrenim gerekiyor.


  • hadsafhada  (10.08.21 16:35:06) 
yl dediğine göre 4+ yıllık bir üniversite bitirmişsin demektir.
üniversite bitirdiğin için üniversite okuyarak
askeriğini tecil ettiremezsin diye biliyorum
diğer seçeneği değerlendir derim; YL yapmak
  • meko  (10.08.21 16:35:38) 
Sorun olmaz ama süresi daha kısa.

lee.itu.edu.tr

İTÜ 1 yıl demiş.
  • dissendium  (10.08.21 16:35:45) 
İkinci 4 senelik üniversite tecil yapmıyor. Mezun olduğunun hep bir üstüne geçmen lazım. Mesela yl hakkın biterse artık yl tecil etmiyor. Doktora yapman lazım. Özel bir sebebiniz yoksa bence hiç uğraşmayın bu tip şeylerle. Yurtdışına çıkıp dövizli askerlik yapmayacaksanız askerlik tamamlamış beklentisi olan iyi işleri kaçırıyor olacaksınız.


  • neysene  (10.08.21 19:23:56) 
TEcil için okuduğunun üstünde bir seviyede devam etmen lazım. Yani 4 sene bitirdiysen yuksek lisans


  • anten  (10.08.21 19:46:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.