Profesyonel Aşçılık Eğitimi ve Mevcut İş

Selamlar,

Bu yıl içinde piyasadaki mevcut okullardan birinden profesyonel eğitim almak istiyorum. Ama normalde yaptığım iş bambaşka tabii. Benim gördüğüm bu okullarda bir hafta içi bir de hafta sonu ekibi var. Mevcut işimi bırakmadan (maddi kaygılardan ötürü) hafta sonu grubuna dahil olsam bir süre sonra aşırı bir yorgunluk olur mu sizce?

Yani dersler nasıl geçiyor, aşırı yoğun mu bunu öğrenmeye çalışıyorum. İşini bırakmadan bu okullara devam eden var mı? Ya da msa, usla gibi okullarda eğitim görmüş insanlar da yardımcı olabilir.

Teşekkürler

Bunu yapan tanıdıklarım var.

Kurslar öyle laylaylom hobi maksatlı olmadığı için oldukça ciddi ve yorucu olabiliyor. Bir de öğrendiklerinizi uygulamanız da gerekiyor, arkadaşım evde gece yarılarına kadar yemek yapıyordu kurstan arta kalan zamanlarda. Çünkü sınavları falan da ciddi zorlu geçiyormuş.

Adı üstünde profesyonel aşçılık yani adamlar bu işi meslek olarak yapacak insan yetiştirme derdindeler. O yüzden iyi düşünün.

Mutfak işleri bayaa ast üst ilişkisinin olduğu yerler, fiziksel olarak da çok yorucu bunları da göz önünde bulundurun.

Bir de kurs sonrası bu işi meslek olarak yapma niyetiniz varsa, staj yapmanız gerekiyor belli sertifikalar için. O stajlarda da mutfağın en alt kademesinden başlıyorsunuz
  • anten  (10.08.21 19:48:45 ~ 19:50:05)