[]

En yaşanabilir şehir ve ilçeler

Yaşamları boyunca İstanbul'da ikamet etmiş olan ailem artık bıktı ve gitmek istiyorlar. Klasik Ege/Akdeniz'de küçük bir yere yerleşelim fikirleri var ama nereye yerleşemeleri gerektiği konusunda epey kararsızlar. Deneyimlediğiniz -Türkiye içinde- en yaşanabilir yer neresiydi?
 
egede yaşanacak bir yer kaldı mı bilmiyorum. Yazın nüfus aşırı artıyor. Bence en yaşanılabilir büyükşehir Ankara. Muğla merkez iyidir ancak çok bir olanak yok. Aydın Denizli Manisa kesinlikle önermem.


  • mikahakkinen  (10.08.21 14:29:05) 
egede hala güzel yerler var ama bazı şeylerden feragat etmek gerekiyor örneğin

yaşlılar için sağlık kurumlarına ulaşım kolay olsun
hem sakin bir yer olsun ama büyükşehire yakın olsun
hem kiralar ev fiyatları uygun olsun hem evler güzel olsun

bunların hepsi aynı anda olmuyor, çok sakin ve uzak gelmeyecekse karaburun mordoğan tarafları güzel bence
  • freebird5406_2  (10.08.21 14:55:11) 
Samsun tavsiye ederim. Hem Karadeniz hem büyükşehir.


  • dissendium  (10.08.21 15:06:47) 
İzmir


  • Muzcu  (10.08.21 15:18:38) 
Çanakkale düşünülebilir.


  • i think therefore i am  (10.08.21 17:46:16) 
Antalya'nın yaylalarını bir inceleyin derim. Feslikan yaylası, Üçoluk, Altınyaka, Söğütcuması, Gömbe, Ördübek, Bademağacı, Ormana... Buralar hep "kimse bilmesin bize kalsın" dediğimiz yerler. Söylemedim sayın :)


  • ultranil07  (10.08.21 18:31:18 ~ 18:31:56) 
mavikent antalya


  • entropik  (13.08.21 13:50:03) 
Çanakkale +1


  • naksidil  (13.08.21 14:01:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.