davaya katılmadım ne yapmam lazım?

cumhurbaşkanına hakaretten adıma dava açıldı, ifade verdim. temmuz ayında duruşma olmuş ama bana ne kağıt geldi ne bir şey. bir sonraki dava ne zaman nereden öğrenebilirim? gitmezsem polis zoruyla mı götürüleceğim?

edevletten dava sorgulamadan görebilirsin. evet davaya gitmezsen bulunduğun bölgenin polisine zorla getirme talimatı gönderebilir.

lakin adam falan öldürmediysen paldır küldür evini basıp yapmıyorlar bunu. genelde karakoldan bir polis iletişim numarandan arayıp "bize talimat gelmiş bir zahmet atla git şu davana bunu da atlarsan başına iş açarsın " gibisinden iletiyor ilk etapta.
  • syozkn  (09.08.21 17:58:19)
vatandas.uyap.gov.tr Buradan e devlet şifreniz ile girip dava dosyasına ulaşabilir ve mahkeme tutanağını okuyabilirsiniz . E devlette sadece davayı görürsünüz uyapta tüm dosya içeriğine ulaşabilirsiniz

  • delikedidilimiyedi  (09.08.21 18:12:05)