Yakın zamanda devlet hastanesinde Covid-19 testi yaptıran var mı?

Grip oldum. Belirtiler delta varyantına çok benziyor.
Devlet hastanesine randevu almadan gidip test yaptırabiliyor muyuz?
Acilde 24 saat test yapılabiliyor mu, mesai saatleri içinde mi gitmeliyim?
Hastaneyi arıyorum açmıyorlar.

24 saat covid testi yapiliyor devlet hastanesinde

randevu almana gerek yok, gidip aciline basvur onlar yonlendiriyorlar. aksamina da sonuc cikiyor. istedigin saatte gidebilirsin ama maske tak(yani) hatta cift maske ve millete fazla yaklasmadan gidersen iyi olur. gecmis olsun
  • exlibris  (09.08.21 11:13:20)
hastane telefonu açtı, 9:30-22:00 arası test yaptırabileceğimi söyledi. her hastanede durum farklı olabilir.

  • akil kupuru  (09.08.21 11:33:17)
Yav yok o seni yurtdışı için istiyorsun sanmıştır. Devlet hastanelerinin, araştırma hastanelerin, üniversite hastanelerinin hepsinde 7/24 test yapılıyor en başından beri. Randevu filan yok, acillerin yanına sadece bu işi yapan birimler kurdular. Kimseyle muhattap olmaksınızın doğrudan oraya gidiliyor, belirtilerin söyleniyor testini oluyorsun.

Soracağın muhtemel soruları cevaplayayım, testten hemen sonra e nabıza baktığında göremeyebilirsin. İnsanlar genelde orada hemen çıkacağını sanıyor.

Test sonucu yaklaşık 10 saatte çıkıyor (daha erken veya geç çıkabilir)

Pozitif çıkarsan hayırlı olsun diye mesaj geliyor zaten sonra il sağlıktan birileri arıyor temaslılarını öğrenmek için

Başka sorun olursa yazarsın geçmiş olsun
  • infernalcadre  (09.08.21 11:47:55)
Bilgiler için teşekkürler.

Belirtiler başladıktan sonra temas ettiklerim mi isteniyor? Son bilmemkaçgünde temas ettiğim herkes mi?
  • akil kupuru  (09.08.21 12:28:23)
Arayan yönlendiriyor zaten. Genelde 1-2 saatten fazla ve maskesiz olarak temas ettiklerini kabul ediyorlar. Maskeyle olanları pek saymıyorlar.

Kendince bir gün hesapları var. Cumartesi günü girdiğim bir kurum sınavını kabul etmedi(ilgili bakanlıkla yazışma yapmaktan üşendiğim için bence) ama pazar günü girdiğim ÖSYM sınavından bi 10 kişiyi karantinaya aldılar. Dediğim gibi arayan kişi yönlendiriyor zaten
  • infernalcadre  (09.08.21 21:32:34)