[]

Hamamböceği Hakkında (Capsli)

Evimizde geceleri dolaşırken iki kere yakaladığımız büyük (en az 4 cm) siyah-kahverengi bir hamamböceği türü var. Buna ne yapmak gerekir? Aynı zamanda evde çocuk olduğu için ilaçlatma konusunda çekimserim. Bir ay sonra tatile gideceğiz belki o zaman olabilir. Tavsiyesi olan?
 
k-othrine.
üzerinden geçeni affetmiyor.

kokusuz ve evcil hayvanlara karşı zehirli değil.
yani ben kedili evde kullanıyorum, sorun olmuyor.
yine de çocuğun oturduğu yere sıkmayın tabii ama kapı altlarına, dolap, beyaz eşya altlarına, banyoya, giderlere, mutfak dolaplarının altlarına, duvar diplerine, balkonlara falan sıkın bol bol.
üzerine temizlik de yapsanız uzun süre dayanıyor.

bahçe katından bildiriyorum.
  • blatta hiberna  (09.08.21 09:17:10) 
153 arayın.
evinizin yanındaki rögarların içini ilaçlasın.

  • alt4y  (09.08.21 09:22:09) 
K-othrine +1
Şüphelendiğiniz oda varsa örneğin mutfak/banyo gibi. gece sıkıp sabaha kadar kapalı bırakıyorum ben. Sonrasında siliyorum, havalandırma yapıyorum. Açık havada bile etkili ilaç.
Belirgin bir kokusu yok.
Şöyle sıkıntılı eğer apartmandaki diğer dairelerde de böcek sıkıntısı var ise apartmana ilaçlama yapılmalı. Yoksa kökü kurumuyor.
  • tiptansoguyantipci  (09.08.21 09:40:08) 
K-othrine +1


  • estella  (09.08.21 09:49:14) 
icon 10 cs

aklınızda bulunsun.
  • istanbul gecesi  (09.08.21 13:43:09) 
Yukardaki arkadaşlar + Bayer Maxforce Platin

Pro ilaçlamacılar da bunları beraber kullanıyor. Bunları beraber uygulayıp bir ay sonra tekrarlamanız lazım zira ilaçlar yumurtalara zarar vermiyor. 2. dalga için tekrar ilaçlanması lazım.
  • inawen  (09.08.21 14:59:15 ~ 15:00:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.