Spor takip saati ?

Merhaba herkese.
Spor yaparken kalori harcama, mesafe takip ve kalp ritmini ölçen basit ancak kaliteli bir fitness tracker arıyorum.

Garmin gibi çok uçuk fiyatlara ya da oksijen miktarını ölçecek detaylara ihtiyacım yok.

Smart watch almayı düşünüyorum. Arama yapma, mesaj atma gibi beklentilerim de yok. Basic özellikler olsa olur.
Apple watch benzeri çok ucuz ve çakma bir tane denedim 1 haftalığına, kolumda güzel durduğunu düşünüyodum ancak sağı solu çizilince geri verdim.
Apple watch'ın direkt kendisini önerir misiniz? önerirseniz hangi nesil işimi görür?
teşekkürler.

arama yapma, mesajlara cevap verme, müzik dinleme gibi beklentileriniz yoksa garmin forerunner 45, forerunner 245 veya suunto 3 alabilirsiniz. bunların fiyatları yaptıkları işe göre uçuk değil.

apple watch alacak olsam en az se alırdım, ama o bile yukarı yazdığım garmin'lerden pahalı.
  • malheiros  (08.08.21 19:55:24)
Telefonunuz iPhone herhalde, maceraya gerek yok, Apple watch se alın geçin.

  • orient blue  (08.08.21 20:12:55)
apple watch'ı öneririm. almadan önce gereksiz buluyordum, ayrıca pil ömrünü kısa bulduğum için almaya gerek görmüyordum.

bir ay önce 6 serisini aldım. kendimce faydaları şöyle:
Telefonun uzağındayken gelen mesaj vs için iyi oluyor.
Günlük düzenli yürüyorum; yürüyüşleri takip etmesi, her km'de küçük bir titreşimle uyarı vermesi güzel. Daha önceleri fitbit kullanan biriyim, fitbitten daha iyi bulduğumu söyleyebilirim.
kalp, oksijen vb gibi özellikleri pek kullanmıyorum.
ana ekranda takvimi görmek iyi oluyor;
kolu kaldırınca sesle hatırlatma ve alarm kur gibi komutları kullanmak iyi oluyor. ben de daha yeni yeni öğreniyorum. ama özetle faydalı bulduğum bir alet. hele sportif faaliyetleri olanlar için daha da kullanışlıdır diye tahmin ediyorum.
  • panamera  (09.08.21 09:46:03)