Gürültü şikayeti için

En yetkili kurum neresi?
Belediye mi? Polis mi? Cimer'den şikayet mi?

Karşıda bir gazino var ve kafamızı patlatıyor artık. Siz kimi arayarak çözüm buldunuz?
Teşekkürler.

polis

  • oekuklu  (07.08.21 23:47:15)
Ben hep gürültüyü yapan taraf olduğum için bunu hiç düşünmedim. Şikayetçi olan insanlar hep biraz kıl tipler gibi gelirdi. Hani gerçekten rahatsız olmuyor da prensipleri doğrultusunda hareket edenler gibi. Ama burada bireysel olarak bir kişinin yapacağı gürültü miktarından çok daha farklı bir durum, bence yetkili kurum belediyedir. Çünkü polisle sadece o günlü gürültüyü kesersiniz, beldeiye işyerinin sonrası için de önlemler, almasın sağlar. Ama pavyon , gazino gibi yerleri şikayet ediyorsanız ve yüzyüzeyseniz anonim kalın, ne olur ne olmaz.

  • eksisozlukokuryazari  (08.08.21 02:15:21 ~ 02:16:07)
Açılın emekli albay geldi:) zabıtayı arayacaksınız. Eve gelip desibel ölçümü yapacaklar. Desibel sınırını geçiyorsa mekana ceza kesiliyor. Sınırı geçmezse yapacak bir şey yok.

Böyle bir olay başımıza gelmişti. Şikayet ettiğimiz mekanın mafyatik sahibi bizim şikayet ettiğimizi nasıl öğrendiyse (!) eşimi arayıp tehdit etmişti. Taşındık oradan sonra.
  • suicides underground  (08.08.21 09:26:17)
belediyenin şikayet butonu var internet sitesinde. zabıta fayda etmez. konuşur sadece.

  • gizemli dede  (08.08.21 11:05:20)