Retro oyun atın üzerime

Çin üretimi bir el konsolu satın aldım, NES, SNES, Mega Drive, Game Boy, GBA oyunlarını falan oynatıyor. Bu platformlarda güzel oyun arıyorum.

Her türlü pokemon oyunu
Mortal Kombat/Tekken
Mario oyunları (Yoshi, Luigi, Kirby...)
The Legend of Zelda

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.
  • musculus sternocleidomastoideus  (07.08.21 22:30:27)
Shining Force ve Shining Soul buralarda pek kimsenin bilmediği nadide gemlerdendir.

Langrisser çok güzel bir tur tabanlı JRPG.

Cartoon Network dizilerinin GBA oyunları harikadır. Foster's Home For Imaginary Friends vs.

Klasik Final Fantasy (I-VI) bunları oynayabilirsiniz, GBA versiyonları hala en iyi versiyonlardan biri daha güncel versiyonlara göre bile.

Pokemon her sene çıkıyor ama Fire Red'den daha iyisi gelmedi bence o da var.
  • aguen  (07.08.21 22:42:00)
Hoba benim konulara gelmişiz :D

Nes
Gun-Nac
Life Force
R-Type
Felix The Cat
Tiny Toon Adventures
Shatter Hand
Kabuki Quantum Fighter
Vice Project Doom
Power Blade
Whomp Em
Panic Restaurant
Magical Doropie (Crion Conquest)
Bucky O Hare
Little Samson
Batman (sunsoft)
Batman Return of the joker
Micro Machines
Rc Proam
Megaman, Mario falan zaten cepte.

Snes
Zombies ate my neighbours
Earthworm Jim
Demon's Crest
Donkey Kong 1-2-3
Kirby'ler
Sparkster

Megadrive
Comix Zone
Rocket Knight Adventures
Beyond Oasis
Strider
Gain Ground (yavaş bi oyun ama ben bayılıyorum)
Castle of illusion
World of illusion
Gunstar Heroes

Gba
Warioware
Sims Bustin Out
Urbz Sims in the city (bu ikisi sims gibi değil muazzam adventure oyunu aslında)
Baldurs Gate Dark Alliance (ps2 demake'i çok sevmiştim)
Crash huge adventure (2d crash)
Zelda Minish Cap
Castlevania Aria of Sorrow
Mario & Luigi (çok güzel rpg'dir)

En barizler yerine sevdiğim azcık kıyıda kalmışları yazmaya çalıştım ama tabi dev iyi oyunlar olduğundan çok çok kıyıda değiller popülerler aslında.
Henüz oynamadıysanız en göze girecek mario serisidir, megaman X'tir gba kirby'leridir mutlaka bakın nintendo 1. parti oyunların kötü olma ihtimali yok tarzını sevmeyebilirsiniz en fazla.
  • hedep  (07.08.21 23:15:15 ~ 23:17:59)
Hangi modeli, nereden aldığını öğrenebilir miyim?

  • flo  (07.08.21 23:32:23)
@flo, cihazın adı LDK Landscape, retromimi.com adresinden aldım.

Teşekkürler herkese.
  • amateur  (07.08.21 23:38:31)
Army Men Advance - GBA
Golden Sun - GBA
Zombies Ate My Neighbours - SNES
  • heritage  (08.08.21 08:56:14)