[]

Kediler için hijyen.

arkadşlar evimizde misafir var, misafirin de küçük çocuğu var (yeğenim). Çocukları bilirsiniz tuvalet sonrası çok hijyene dikkat etmiyorlar. Geçen tuvalete girdim, yerde idrar kalıntısı gördüm klozetin önünde. Her neyse sonuçta çocuk ne yapabilirsin, ayakta yapıyor herhalde. görür görmez temizliyorsun ama şimdi bizim bir de kedimiz var, tuvalete de sürekli girer çıkar, kendi tuvaleti de orada. burdan aklıma şu soru geldi. Ben bekçi gibi tuvalete girip çıkandan sonra temizlik kontrolü yapacak değilim. İnsan idrarı kediler için ne kadar risklidir vet hekim arkadaşlardan var mı bilen? Gerçekten tehlikeli ise harbi bekçi gibi bekleyeceğim.
 
Peki misafir gidene kadar kum kabını farklı bir yere taşımak, tuvaletin kapısını sürekli kapalı tutmak mümkün mü? Benzer durum benim de başıma gelmişti. Çocuğun annesine söylemiştim, daha dikkatli olunmuştu falan da kesin çözüm değil tabii.


  • the she ronin  (08.08.21 17:09:06) 
Bu da mümkün ama her zaman yapılabilecek bir şey değil , illa gözden kaçan durumlar olacaktır. Ben aslında hani derler ya, tabi pis kabul ederiz ama, insan gerektiğinde idrar içebiliyor, aslında değer yargılarımız dışında bu kadar korkulacak bir şey değil midir acaba merak ettim.


  • eksisozlukokuryazari  (08.08.21 19:05:06) 
Ben de pis olduğunu düşünmüyorum. Sokakta kediler köpekler nelerin içinde… “Ev kedisi dışarıdaki gibi olmaz” diyeceksiniz ama benimkiler hep bahçeye, oradan dışarı çıkıp, gezer pislik içinde gelirdi, kimbilir nerelere girmiş… Tabii ben veteriner hekim değilim. İnşallah birileri yanıtlar da öğreniriz.

Bu arada belki kızacaksınız, haddime de değil ama söylemeden geçemeyeceğim; çocuğa eğitim şart :|
  • the she ronin  (08.08.21 19:26:45) 
Yok niye kızayım haklısınız.


  • eksisozlukokuryazari  (08.08.21 23:48:00) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.