Olimpiyatta madalya sıralaması

Arkadaşlar merhaba, ülke sıralaması nasıl oluşturuluyor yani hangi madalya kaç puan yani katsayısı kaç? Bakındım da bulamadım ben.

Önce altın madalya sayısı, eşit olan ülkeler kendi içinde gümüş sayısına göre sıralı, eşit olanlr kendi içinde bronza göre sıralı.

0 altın 50 gümüş 100 bronz alan ülke 1 altın 0 gümüş 0 bronz alan ülkenin altında yani.
  • cek  (07.08.21 20:29:09)
Tek sıralama tipi yok. Olympics com'da hem @cek'in dediği gibi hem de toplam madalya adetine göre sıralama var

  • birmilyonunvarmi  (07.08.21 20:50:55)
once altin sayisina gore siralaniyor. cinin amerikadan daha fazla altini oldugu icin cinli kardeslerimiz su an birinci siradalar

istersen toplam madalya sayisina gore de siraalayabilirsin. bu durumda da amerika 1. cin 2. sirada

ama oncelikli siralama altin sayisina gore

olympics.com

mesela biz su an 32. siradayiz ama toplam madalyaya bakinca hop 20. siradayiz.
  • exlibris  (07.08.21 22:54:45 ~ 22:56:15)