kuru kayisi/gunkurusunu

yemeden yikiyor musunuz? bir de iclerini acip kurt var mi diye kontrol ediyor musunuz? gerekli mi sizce yoksa kurt varsa da kurumus nasilsa diye yiyor musunuz?

edit: ya kusura bakmayin keyfinizi kacirmak istemezdim :) ceviz koymak icin ikiye ayirdigim kuru kayisinin icinde kayisiyla kurumus bir kurta denk gelene kadar ben de hic onemsemiyordum da sonra iste...

Sayenizde bundan sonra icini acip kurt var mi diye bakmadan yiyemeyecegim, icime kurt dustu :))

  • invictae  (07.08.21 18:02:04)
kurt varsa da kurumuştur ekstra protein, hayatım boyunca yıkamadım kurutulmuş bişeyi. içinden çekirdeğini çıkartırlarken illa ki kurt murt da kalmamıştır

  • nahtoderfahrung  (07.08.21 18:32:21 ~ 18:32:56)
Yıkıyorum tozu falan gitsin diye ama bakmadan yiyorum sonra protein niyetine.

  • heritage  (07.08.21 19:08:15)
yıkamam. içine de bakmam. kurumaya başladığında kurt çıkar gider herhalde :D

  • glamdr1ng  (07.08.21 19:20:13)
Ağız tadıyla bir kayısı, erik, kiraz giyemeyeceğiz be ya :)
Normalde kuru kayısı, kuru erik yıkamam, ekstra incelemem nefis nefis yerdim ama internette böyle sorular, yazılar falan bahsedildiğinden olsa gerek artık yerken eskisi kadar ağız tadıyla yiyemiyorum, böyle bir korka korka, kim bilir içinde ne vardı acaba diye diye yiyorum. Mutlu olun emi :))

Hurmayı da yıkayıp yiyenler varmış, nerde o eskiden hopur hupur yediğimiz mutlu mesut günler, ah ah :)
  • epitaf  (07.08.21 19:54:29)
Hiçbir şey yapmıyorum. Aldıgım gibi direkt yiyorum, kurt düşüncesi de bu zamana kadar hiç aklıma gelmemişti, teşekkürler :D

  • penceredengorunenmorbina  (07.08.21 20:26:58)
Yıkıyorum ama içini açıp bakmak aklıma gelmemişti hiç.

  • ms brownstone  (07.08.21 21:16:42)
yıkıyorum, içini de açıp bakıyorum, malatyalı olarak bildiğim kadarı ile normal kuru kayısıda(sarı olan) kolay kolay kurt olmaz ancak gün kurusunda kurt ihtimali var. eğer kurdun eti ne budu ne yesem de bir şey olmaz diyen insanlardan değilseniz açıp bakmakta fayda var.

  • icerden cikan adam  (07.08.21 22:12:52)