[]

engelli araç plakası

merhabalar arkadaşlar,

bir aracımız var diyelim normal plakalı. ruhsat sahibinin bir engel durumu oluştu yüzde 90 üzeri ve engelli kartı aldı ancak araca özel bir tertibat kurulması gerekmiyor. Hem engelli parklarından yararlanmak hem de mtvlerden vs muaf olmak için plaka ve ruhsata bu engelli durumunu işlemek için ne yapmamız gerekiyor bileniniz var mı? internette hep yeni araç alım prosedürleri var..

çok teşekkürler

 
öyle olmuyor.

engelli ehliyeti ve/veya ötv indirimli araç alabilir raporu çıkartıp bu evraklarla yeni bir araç alacaksınız. bu araç trafiğe engelli aracı olarak tescil edilecek. bu şekilde vergiden, otopark ücretinden vs. muaf olacak.
  • hadsafhada  (07.08.21 14:22:23 ~ 14:22:42) 
o ne saçma işmiş öyle, illa yeni araç mı alınmak zorunda yani?


  • cokponcik  (07.08.21 14:24:48) 
trafik müşavirine, trafik şube müdürlüğüne, notere sormak lazım.
0 aracın şart olduğunu düşünmüyorum.

  • sutlu nescafe  (07.08.21 18:20:05) 
blog.otomerkezi.net

burda mümkün yazıyor.
  • jelly bear  (08.08.21 11:18:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.