bir sonraki kapanmalar ne zaman olur?

olacakları tahminleyebilecek var mı?
okullar ve üniversitelerin durumunu da değerlendirebilirseniz.

Bir sürü insan aşı olmam diye diretirken kapanmaya gidilmesi çok saçma olur.
Önce aşılama oranının çoğalması için adımlar atılmalı.
Ortada "aşı" diye bir şey varken kapanma düşünülmemeli ama burası Türkiye her şey olasılık dahilinde maalesef.
  • mutekebbir  (06.08.21 11:24:40)
Memur arkadaşlar için üzgünüm ama daha kapanma olmaz. Çünkü artık 2 doz aşısını olan insanları kapatamazsın, ee niye aşı olduk o zaman der geçeriz. Bu saatten sonra sadece aşı olmayanlara kısıtlamalar gelir.

Avmlere ve kafelere aşısız almıyoruz derlerse hastane önlerinde kuyruk olur :)
  • eazy  (06.08.21 11:26:14 ~ 11:26:59)
Aşısızlara kapama gelir, aşılılar kapatılmaz.

  • lcha  (06.08.21 11:42:08)
eylul gibi gelir.
Asilari tamamlayan israil yavastan onlemleri artirmaya basladi.

Oranin hava durumunu dusununce bizde daha kotu olacak muhtemelen.

Ofise gittim 1 tane maske takan yoktu, yemekhanede ust uste yedik.
  • divit  (06.08.21 12:14:49)
artık yeni bir kapanma olabileceğini ben de düşünmüyorum. aşılamada belli bir eşik de aşılmışken artık zor.

  • mermize  (06.08.21 12:58:10)
kapanma olacağını sanmıyorum artık. gece yasakları olabilir belki.

  • dafuq  (06.08.21 14:44:59)
burası türkiye, turizm sezonu bitince olabilir de olmayabilir de. eylül de olabilir ekim de. belki de sene sonuna, kim bilir...

  • not sure if serious  (06.08.21 15:11:29)
İsraildir avrupadır tekrar kapanmaya geçmişken yakınlarda olur bizde de.

Aşısız sayısı arttıkça mutasyon olasılığı ve hızı da artıyor, maalesef dünyada çok fazla aşısız var
  • aguen  (06.08.21 16:51:12)
infernalcadre +1
ben de okul kayitlarindan sonra bekliyorum.
tipki turizm gibi. turizm para kazansin diye acildik cunku asi yuzunden degil. vakalar da gayet yuksek zaten.

asi da cozum degil cunku yuzde yuz asiya ulasilamaz zorunluluk olmadikca. anca cesitli yerlere asisizlar giremez gibi bi sey gelirse millet asi olur.

umarim haksiz cikarim ve kapanmayiz.
ayrica kapanma kadar sacma bi yaklasim da yok
  • Kittie  (06.08.21 19:44:46)
Beyaz adam paranın yenmeyen bişey olduğunu anlayınca..

Latife bir yana, kapanma olmaz. Olursa da OHAL ilan edilmeden ben uymam. İsteyen ceza yazsın, itiraz eder geçerim. Burada memur arkadaşlar umutlanmasın denmiş, ben de memurum. Ama bu kapanmalar beni çok yordu, çok huzursuz bıraktı. Her gün işimiz neyse bilelim yapalım istiyorum. Ayrıca maske olayı da bitecek.
  • feel the blanks  (06.08.21 23:56:52)