[]

Istanbul icinde bildiginiz kopek egitim merkezleri var midir?

6-7 ay kadar once sokaktan bir kopek sahiplendim, terrier cinsi bir kopegi yavruluktan cikinca bakamayip atmislar herhalde. Temel egitimlerini evde kendim ilgilenerek verdim ilk bir kac ayda. Zaten pandemi oldugu icin biraz da erteledim egitmenle calismayi. Bazi seyler oturdu, ama halen inanilmaz korkak. Aylardir gittigimiz parkta halen bazi yerlerden gecmemek icin diretiyor, yurumuyor, kuyruk kistiriyor. Tasmamiz asla birakamiyorum, motoru cok ses cikaran bir araba gecse arkasina bakmadan kacmaya calisiyor. Disarida bu boyle tabi, evde evin sahibi gibi. Tanistirmaya calistigim hicbir kopekle de anlasamadi, kuyrugunu kistirip kaciyor ya da dis gosteriyor. Daha sakin, kendine guvenli bir kopek olmasi icin profesyonel yardim sart oldu cunku bu sekilde hep stresli malesef. Disarida o kadar korkak ki odul mamasi bile ise yaramiyor, egitimlerine parkta devam edemiyorum yani. Eve gelebilecek bir egitimci var midir bildiginiz? Burada yakin basliklarda arama yaptim, kopek okulundan mezun kopek gibi bir seyler okudum nedir bunlar?
 
Instagram'da havrika ya bi bak istersen.


  • hububrad  (05.08.21 21:22:54) 
@hububrad cok tesekkurler


  • pardonazbirbaksanız  (05.08.21 21:41:24) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.