Doğacak kızıma isim arıyorum. Önerilerinizi alırım.

Ayrıca OVA ismi hakkında ne düşünüyorsunuz ?

ova isim olmasın.

  • sutlu nescafe  (04.08.21 23:51:09)
Doğayla bağlantılı bazı isimleri bir yere kadar destekliyorum ama ova bunlardan biri değil.

  • dissendium  (04.08.21 23:52:19)
ova olmamalı bence de.
doğayla ilgili bir şey istiyorsanız doğa falan olsun bari.

  • blatta hiberna  (04.08.21 23:55:03)
Defne, Olivya.

  • sorumatik  (05.08.21 00:02:57)
çınar,eymen akımına katılan bir isim olmuş. Nedense herkes özgün bir isim peşinde. Abd'de siyahiler böyle farklı isimler koymaya başlamışlar. Nedeni araştırıldığında ise hayatta özgün bir şeyimiz yok bari isim özgün olsun demişler.

Leyla
günseli
  • biravekahve  (05.08.21 00:08:25)
sizin tercihiniz ama ova olmasa daha iyi olur sanki...
yaz, güz isimlerini duymuştum.

  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (05.08.21 00:12:51)
Doğa, nil, su, ırmak, dere, çay gibi isimleri daha çok seviyorum ben. Sonlara doğru saçmalamış olabilirim.

  • ananiyimioguz  (05.08.21 00:14:28)
Ova çok çok kötü bir seçim olur.

Nehir, Deniz,Yağmur vs yine doğadan gelen çok güzel isimler var.
  • ms brownstone  (05.08.21 00:39:25)
Kizim olsa idi SU koyacaktim. Ova'yi begenmedim.
OYA olabilir.

  • cooperr  (05.08.21 00:42:45)
Merit

anlamı için : eksisozluk.com
  • musculus sternocleidomastoideus  (05.08.21 00:44:55)
Ova çok itici duruyor.

(Bkz: Sidelya)
  • burty  (05.08.21 00:54:15)
İnci, ece, melisa, oya, ipek…
Ben bu tür ne çok eski ne çok concon isim grubunu seviyorum.
Oğlumun adı Can mesela. Arada düşünüyorum bir kızım olursa ne koyarım diye, yine böyle düz bir isim olur gibi.
Popüler isimler gerçekten çok konuyor, bu neslin okul döneminde ortalık çınar eymen lina kaynayacak.
Ova evet yeni bir isim ama fonetiğinde 7. Koğuştaki aras bulutun söyleyişini atamıyorum kafamdan o yüzden no diyorum.
Doğa doğa grubunda favorim.
Çok var yine ama defne ve Leyla da hep güzel.
Birce, gülce de alternatif önerilerim.
  • somethinginthewayshemoves  (05.08.21 01:16:36)
Ova koymayın lütfen, gerçekten çok kötü. Defne, Eylül, Rüya, Evren, Deniz olabilir.

Ekleme: İnci ve İpek de çok hoş.
  • vestasy  (05.08.21 01:20:00 ~ 01:24:00)
ova ismini beğenmedim.
ova zaten fiziken güzel bir şey değilki.
yeşil ovalarda olabilir, kurumuş çorak ovalarda olabilir.
kelime anlamı düz engebesiz toprak parçası benim bildiğim.
doğal güzelliği olan birşey değil.
  • aslindasorunumpsikolojik  (05.08.21 01:46:50)
ben olsam ingilizce ile problem yaratmayacak isimler secerdim. dalga gecilme harici insan en cok bundan cekiyor.

oya olmaz mesela. "oh yeah" gibi anlasiliyor.

merit olmaz, ingilizce bir kelime, baska anlami var. kimse eski misirdaki anlamini bilmez, dusunmez. erkek ismi "can" mesela iyi guzel ama ingilizce konusan biri duyunca aklina teneke kutu veya daha beteri tuvalet geliyor.

turkce karakterler problem. yabanci formlar, basvurular vs. hep problem.

banane ingilizceden diyeceksiniz ama global dil. turkiye'de dogacak bir kiza duzgun bir gelecek yok zaten buralarda. ileriyi dusunmeli.

kimse begenmemis ben ova ismini begendim. yenilige sivrilmeye gicik olanlar icin defne, su, melisa da guzel isimler.
  • robokot  (05.08.21 01:50:03)
Yağmur koy. Yağmur çok kıymetli.

  • 1bir1bir1  (05.08.21 02:48:44)
Yağmur demeye gelmiştim, yazmışlar ama olsun.

  • hayirsiz  (05.08.21 03:04:10)
Doğacak demişsin, doğa koy?

  • 1bir1bir1  (05.08.21 06:57:00)
Umay ya da Ece

  • meko  (05.08.21 08:41:19)
Nevdil.

  • since1907  (05.08.21 09:04:29)
Ova cok guElmis kesinlikle ova koy.

  • exlibris  (05.08.21 09:07:52)
Gurbet
Yurdanur
Deniz
  • lüzumsuz adam  (05.08.21 09:10:39)
Ben Yağmur koydum. Güzel kızım bugün 2 yaşına girdi.
Doğuma girerken Yağmur yağmıştı, çok spontane oldu.

Aklımızdaki diğer isimler; İpek, Nil, Nehir, Deva, Çağla..

Dip not: Bence Ova da olumlu. Ben sevdim.
  • snd88  (05.08.21 09:12:27)
Ova ova çıkaramadık
Ova ova bulaşık yıkadık diyerek dalga geçecekler
Nolur ova koyma

Gökçen nasıl ?
Ya da Irmak
  • photo85  (05.08.21 09:35:46)
ova olumlu bence

  • paranoyak kedi  (05.08.21 09:36:03)
Edit : türkçe karaktersiz istersen Ebru koy.ya da arzu

  • photo85  (05.08.21 09:37:07)
ova ismine patlamalı güldüm. çok dalga geçerler kızla sakın bu ismi koymayın yavrucağa.

leyla
deniz
ipek
neva
aysel
nurseli
güzide
nadide
yasemin/yasmin
gülin/gülru
sevda
neşe
sevinç

düz insan ismi koyarsanız çocuğunuz mahkeme süreciyle uğraşmaz. sağlıkla alın kucağınıza inşallah.
  • Hallegadola  (05.08.21 10:58:39)
ben kızıma defne koyacaktım ancak son beş senede en çok kokan kız isimlerinden olunca vazgeçtim. yağmur toprak bulut derin deren arden vb. isimler konuldu çevremde.

  • mikahakkinen  (05.08.21 11:11:58 ~ 11:12:56)
zeynep güzel bir isim olarak gelir bana hep. ve fakat artık kimsenin yanında düşündüğüm isimleri dillendirmiyorum. kız kardeşim bile benden bu ismi çaldı. evet bir kızım yok, ama olsaydı bu ismi koyacaktım.

neva, yine çok güzel geliyor kulağa. türk müziğinde bir makam. ova ile fonetik olarak çok da uzak değiller gibi. düşünülebilir.
  • mermize  (05.08.21 11:31:35)
snd88 'in önerdiği isimler çok güzeller. Ekleyecek başka bir ismim yok ama Ova biraz kötü geldi bana da, kalın ve geniş harflerden dolayı kaba geliyor kulağa.

  • mutekebbir  (05.08.21 11:38:30)
ılgın koy gitsin hocam buyuyunce bogazici sosyoloji okur :)

  • turbo sadık  (05.08.21 13:49:04)