[]

3.doz biontech’i kovide yakalanmış biri ne zaman yaptırabilir?

Annemi 1,5 sene çok iyi koruduk. Allahın belası sinovac gelir gelmez yaptırdık 2 dozu hemen ilk gün (şubat martta)

4 gün önce covide yakalandı şimdi biraz ağır atlatıyor. 2 doktorla konuştum keşke biontech olmuş olsaydı, son mutasyonlara karşı sinovac pek etkili değil dedi. İyileşir iyileşmez biontech 3’ü yaptıralım dedim de mhrs’de ekime kadar aşı olamıyor görünüyor pozitif çıktığı için.

İlla ekime kadar bekleyecek miyiz? Ne olacak?

 
Evet. O tarihten sonra istediği zaman olabilir. Önce olamaz.


  • infernalcadre  (02.08.21 23:02:52) 
hastaligi simdi atlatinca zaten dogal bir bagisiklik olusacak. hastalik 3. doz asi gibi dusunun yani. asi kadar etkili degil, hastalikla bagisiklik kolay yok oluyor ama bir sure problem olmayacaktir. yani iyilesince hemen asi olmasinin bir anlami olmaz zaten. gecmis olsun.


  • robokot  (02.08.21 23:09:59 ~ 23:10:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.